سیاسی

مهم‌ترین گام فتح خرمشهرها از بین بردن یأس و ناامیدی است

پسرلشکر باقری در همایش ملی تربیت در نیروهای مسلح در قم:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مهم‌ترین گام فتح خرمشهرها از بین بردن یأس و ناامیدی است و داشتن اهداف بزرگ و شروع از کارهای کوچک راهبردهایی است که برای رفع مشکلات کشور کارآیی دارد.
به گزارش ندای قم ،سرلشکر محمد حسن باقری پیش از ظهر یکشنبه در همایش ملی تربیت در نیروهای مسلح با بیان اینکه علم بدون تزکیه و تربیت با عنوان مانع برای رشد انسان مطرح شده است، عنوان کرد: تزکیه در کنار تعلیم و مقدمه بر آن و یا بعد از آن مطرح شده است و این همراهی همواره دیده می‌شود و تجربه ۴۳ ساله‌ای که شاهد بودیم نشان می‌دهد که در همه مقاطع اگر مأموریتی درست انجام شده است نتیجه همراهی و وجود تربیت اسلامی در رزمندگان و تلاشگران حوزه‌های مأموریتی بوده است.
وی اضافه کرد: اگر در کشور مشکلی وجود دارد بیش از آنچه که به مسئله ندانستن و ضعف مدیریت برگردد به نقصان در تهذیب، تزکیه و ساختن انسان‌های درست کار بر می‌گردد، والا اگر انسان متعهدی وجود داشته باشد یاد گرفتن کار درست کار سختی نیست.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه بیشتر کشورهای دنیا ممکن است تهدیدی نداشته باشند یا با یک نوع تهدید روبرو باشند، عنوان کرد: نیروهای مسلح ما با تهدیدهای مختلف روبرو هستند، نظام اسلامی ما که حاصل قرن‌ها تلاش و مجاهدت است از جهات مختلف مورد تهاجم، توطئه و تهدید قرار دارد.
وی ادامه داد: همزمان با اینکه با تهدیدهای سخت نظامی با قدرت‌های بزرگ روبرو هستیم که لوازم خود را دارد، با سایر تهدیدها نیز مواجه هستیم.
باقری با تاکید بر اینکه نیروی انسانی بدون قدرت معنوی و روحی لازم امکان ایستادگی و مقاومت ندارد، گفت: ما باید قدرت خود مقابل آمریکا را از معنویت و مسیر تربیت نیروی انسانی جست‌وجو کنیم.
نیروی انسانی ما در برابر تهدید سخت دشمن، با تهاجم‌های مختلف روبرو است
وی با بیان اینکه نیروی انسانی ما در برابر تهدید سخت دشمن، با تهاجم‌های مختلف روبرو است، تصریح کرد: اگر نیروی مسلح قدرت تاب آوری برابر دشمن در صحنه را نداشته باشد چگونه می‌خواهد به آرام‌سازی، کنترل و مدیریت برسد، مقابله با جنگ نرم دشمن و توسعه فرهنگ انقلابی و اسلامی بر عهده نیروهای مسلح است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر لزوم بررسی محیطی، زمینه‌ای و وضعیت موجود تاکید کرد و گفت: باید نقاط ضعف و قوت و همچنین فرصت‌ها و تهدیدها بررسی، وضعیت موجود آسیب‌شناسی و نظام مسائل استخراج شود و با گفت‌وگو شنود بدانیم در کجا ایستاده‌ایم.
وی با بیان اینکه گام دوم دستیابی به مبانی و اصول تربیت است که به آن نیاز داریم، عنوان کرد: راهبردها و راهکارها مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی چه باید باشد؟، و متأثر از همه این موارد برنامه بلند مدت چه خواهد بود؟ و ما چه کاری باید انجام دهیم؟.
نیازمند نظام جامع تربیتی هستیم
باقری خاطرنشان کرد: ما نیازمند نظام جامع تربیتی هستیم که همه تنوع نیروی انسانی را دربر گیرد از جوانان بزرگواری که دو سال از مهم‌ترین سال‌های عمر خود را در نیروهای مسلح طی می‌کنند تا بسیجیان، پایوران و دیگر عناصر نیروهای مسلح که در این نیرو خدمت می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه نظام تربیتی نیروهای مسلح باید به خانواده‌های نیروهای مسلح نیز توجه کند، اظهار کرد: با یک جمعیت بیش از پنج میلیون نفری روبرو هستیم و باید افق‌های خود را با نگاه به این جمعیت برنامه‌ریزی کنیم و بر هر کدام از این اقشار ویژگی‌های تربیتی مورد نظر را پیش‌بینی کنیم، در این نظام تربیتی تربیت مربیان از اولیه‌ترین ابعاد و گام‌هایی است که باید طی شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/thhu

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا