اجتماعیسیاسی

مسجد جمکران برای توسعه زیرساخت‌ها نیازمند حمایت‌های ملی است

استاندار قم:

استاندار قم گفت :سال‌ها است که شب‌های چهارشنبه هر هفته بسیاری از هیئت‌ها و گروه‌های مذهبی از شهرهای مختلف کشور مقید هستند که به‌صورت خانوادگی و گروهی در مسجد مقدس جمکران حضور یابند و اعمال مسجد را به‌جای بیاورند و به همین دلیل این مسجد در زمینه فراهم آوردن زیرساخت‌های موردنیاز زائران می‌بایست از حمایت‌های ملی برخوردار باشد.

به گزارش ندای قم سید محمدتقی شاهچراغی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص تصمیم استان در زمینه حل معضل خانوارهایی که زیر دکل‌های فشارقوی برق ساکن هستند اظهار داشت: زمین‌های ۳۲ هکتاری از سوی دولت برای ساماندهی این موضوع در نظر گرفته‌شده است.

وی ابراز کرد: با بررسی‌های صورت گرفته، با توجه به اینکه اگر این خانوارها جابجا شوند تأمین مسکن برای آنان در این شرایط سخت و با هزینه بسیاری همراه است و خود آنان نیز تمایل به ماندن در همین منطقه دارند؛ در مذاکراتی که با شرکت برق منطقه‌ای تهران داشتیم، قرار شد تا به‌جای جابجا شدن و تخلیه این خانه‌ها، دکل‌های برق جابجا شوند که هزینه جابجایی این دکل‌های برق فشارقوی ۱۱۵ میلیارد تومان است.

استاندار قم افزود: ۵۰ درصد این رقم از سوی دولت و از محل زمین‌های ۳۲ هکتاری و ۵۰ درصد دیگر نیز از سوی وزارت نیرو تأمین می‌شود.

زائرسرا در ورودی شهر قم  احداث می شود

وی همچنین در خصوص موضوع کمک وزارت نفت به مسجد جمکران که در فضای مجازی منتشر شده، با بیان اینکه شکل طرح کمک وزارت نفت به مسجد مقدس جمکران مطلوب نبوده است افزود: مسجد مقدس جمکران همواره در خدمت زائران و مردم است و در طول سال بیش از ۱۳۰ روز، این مسجد میزبان زائران از سراسر کشور است.

شاهچراغی اضافه کرد: سال‌ها است که شب‌های چهارشنبه هر هفته بسیاری از هیئت‌ها و گروه‌های مذهبی از شهرهای مختلف کشور مقید هستند که به‌صورت خانوادگی و گروهی در مسجد مقدس جمکران حضور یابند و اعمال مسجد را به‌جای بیاورند و به همین دلیل این مسجد در زمینه فراهم آوردن زیرساخت‌های موردنیاز زائران می‌بایست از حمایت‌های ملی برخوردار باشد.

شاهچراغی عنوان داشت: در زمینه حل مشکل و گره مونوریل نیز تصمیماتی که گرفته‌شده است در راستای افزایش ماندگاری زائران حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران بوده و به دنبال آن هستیم تا در پشت مسجد اهل‌البیت (ع) واقع در عوارضی قم زائرسرا برای زائران احداث و از این طریق مشکل اسکان آنان برطرف شود و از طرفی نیز با راه‌اندازی مونوریل تا حرم مطهر از این طریق بتوانند تردد داشته باشند و ترافیک هسته مرکزی شهر و اطراف حرم مطهر نیز کاسته شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qcq6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا