سیاسیویژه

سال ۲۰۳۰ آخرین هژمونی و تسلط آمریکا است

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم:

خطیب نماز جمعه قم با بیان که ایران به چالش و رقیب آمریکا تبدیل شده است گفت: به اعتراف برخی اسناد امنیت ملی آمریکا، جمهوری اسلامی مدل و الگوی دیگری در برابر لیبرال دموکراسی آمریکا در جهان ارائه کرده که برای آنها تهدیدکننده محسوب می‌شود.
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم، با انتقاد از مواضع اخیر جو بایدن رییس جمهور آمریکا، مبنی بر آزادسازی ملت ایران از دست جمهوری اسلامی، افزود: رییس جمهور آمریکا چالش های زیادی در آینده خواهد داشت که یکی از مهمترین آنها، قدرت و اقتدار ایران خواهد بود.
حضور آگاهانه مردم توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند
وی تصریح کرد: سیاست بی ثباتی کشورهای همسایه برای بی ثبات کردن ایران، جزو اولویت‌های مهم سیاست خارجی آمریکاست، دشمنان در این سیاست نیز شکست خواهند خورد و برخی نشانه های آن نیز مشخص شده است.
وی با اشاره به این که دولت سیزدهم نگاه مثبتی بر ارتباط با تمام جهان به جز چند کشور خاص دارد، اضافه کرد: با توجه به نگرانی دشمنان از موفقیت و پیشرفت های داخلی، مسائلی مانند آشوب های داخلی و مسایل حقوق‌ بشری را در پیش گرفته اند.
خطیب جمعه قم گفت: حضور آگاهانه مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب توطئه‌های آمریکا و دشمنان را خنثی کرده است.
تاکید رهبر معظم انقلاب بر افشای دروغ و فریب دشمنان
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به هشدار چند ماه گذشته مقام معظم رهبری در خصوص پایه ریزی اعتراضات مردمی با استفاده از بستر فضای مجازی و مزدور پروری توسط دشمنان، تصریح کرد: بر اساس منویات رهبری معظم انقلاب جلوگیری از هویت زدایی از انقلاب و کم رنگ شدن یاد امام راحل، مانع شدن از تسلط مجدد ارتجاع، افشای دروغ و فریب جنگ روانی، تبیین به بن بست نرسیدن انقلاب، تولید عمل صالح از سرمایه ایمان مردم، تذکر نسبت به نارسایی و مشکلات جاری و بازی نکردن در زمین دشمن از نان شب برای جامعه ما واجب تر است.
حسینی بوشهری با اشاره به تعبیری در سند امنیت ملی آمریکا، یادآور شد: در این سند به صراحت بیان شده که هژمونی آمریکا در سال ۲۰۳۰ به پایان خواهد رسید و دوران تک قطبی به پایان خواهد آمد و دوران چندقطبی آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر این از سال ۲۰۳۰ به بعد کمبود انرژی، تغییرات آب و هوایی، بالارفتن قیمت غذا، بیماری های واگیردار و غیره جزو چالش های اساسی آنها خواهد بود.
وی در ادامه با انتقاد از کاهش سرانه کتابخوانی بیان کرد: فضای مجازی چنان چتر مخرب خود را بر اندیشه جامعه گذاشته که کتابخوانی و اندیشه فاخر عملا به حاشیه رفته است.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به سالگرد ارتحال علامه محمدحسین طباطبایی مفسر قرآن کریم همزمان با ۲۴ آبان‌ماه، تصریح کرد: این اندیشمند بزرگ معاصر علاوه بر نگارش آثار مکتوب گران‌بها، شاگردان بزرگی نیز تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
حسینی بوشهری همچنین به سالگرد ارتحال علامه محمدتقی جعفری در ۲۵ آبان اشاره کرد و گفت: این شخصیت علمی نیز در دانشگاه ها و حوزه علمیه بسیار تأثیرگذار بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/miwb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا