سیاسیویژه

دشمن به دنبال ایجاد خطای راهبردی در ملت ایران است

آیت الله سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه:

خطیب جمعه قم گفت: ، دشمن می‌خواهد ما را به خطای راهبردی در تشخیص اولویت‌های کشور، نظام و ملت ایران مبتلا کند تا مسئله اهم بین مسئله مهم گم شود و موضع گیری غلط کنیم.

به گزارش ندای قم ، آیت الله سعیدی در خطبه نمازجمعه دوم دی ماه ۱۴۰۱ که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تقوا یگانه عاملی است که می‌تواند ما را جز شیعیان اهل بیت (ع) قرار بدهد، بیان کرد: دفاع حضرت زهرا (س) از حریم ولایت و نوع مواجه ایشان با متجاوزان، دشمنان و جریان نفوذ در جامعه اسلامی از جمله عرصه‌های مهم زندگی ایشان است.

وی اضافه کرد: دشمن در شرایط فعلی می‌خواهد با مقوله حجاب چند تیر بزند و بی حجابی را نماد اعتراض ملی جلوه بدهد و آن را از مقوله فرهنگی و اجتماعی به مقوله سیاسی تبدیل کنند، احساسات مردم را برانگیزد و مردم را به آن مشغول کند و با حساس کردن فضای دینی جامعه و بحرانی نشان دادن آن، متدین ها را با واکنش‌های انفعالی و هیجانی وادار کند و مردم راه به جان هم اندازد.

ضعف دستگاه‌های فرهنگی در جنگ نرم دشمنان

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه این تهاجم فرهنگی از سال‌ها قبل استمرار داشته است، گفت: دشمن این حربه بی حجابی را از ۳۰ سال قبل برای تهاجم و شبیه خون فرهنگی در برنامه های خود داشته است و متاسفانه هیچگاه این حربه دشمن از سوی دستگاه‌های ذی ربط جدی گرفته نشده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بیان کردند دعوا بر سر با حجاب و بی حجاب و از بین رفتن یک دختر جوان نیست بلکه بحث بر سر اصل استقلال، ایستادگی و تقویت ایران اسلامی است.

وی افزود: بر اساس گفته رهبر معظم انقلاب، دشمن می‌خواهد ما را به خطای راهبردی در تشخیص اولویت‌های کشور، نظام و ملت ایران مبتلا کند تا مسئله اهم بین مسئله مهم گم شود و موضع گیری غلط کنیم.

اولویت قیام حضرت زهرا (س) حفظ وحدت امت بود

خطیب جمعه قم ادامه داد: دقت و تامل حضرت زهرا (س) در آن ایام درس لحظه شناسی را به ما می‌دهد و اولویت قیام حضرت زهرا (س) حفظ وحدت امت بود و در کشور ما نیز اولویت با حفظ وحدت کلمه است و قدرت ملت ما در اتحاد است.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهدا حرم شاهچراغ بیان کردند که این حادثه در تاریخ ماندنی خواهد شد و با تاکید بر رسوا شدن دست های پشت پرده آن یعنی آمریکای کینه‌ توز و به وجود آورنده داعش، بیان کردند که دستگاه‌های فرهنگی و هنری باید این قضیه را مورد توجه قرار بدهند و به آیندگان منتقل کنند.

آیت الله سعیدی در خطبه اول بیان کرد: یکی از آثار تقوا این است که انسان سبب آزار دیگران نمی‌شود و دامنه آزار دیگران به قدری است که به سوی خدا و پیامبر (ص) نیز می‌رسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/axku

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا