سیاسیویژه

اقتدار جبهه مقاومت به رخ دنیا کشیده شد

آیت الله سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه قم :

امام جمعه قم گفت: شهرک نشینان صهیونیستی، شهروند نیستند و از کشورهای دیگر با وعده های پوچ به این مناطق آورده شده اند تا از آنان به عنوان ابزار تشکیل دولت استفاده شود.
به گزارش ندای قم ،آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد اظهار داشت: به ثمر نشستن قیام ملت ایران به برکت تفکر انقلابی بود که این اقدام با امید به وعده‌های الهی بود که رعایت تقوای الهی و توکل به خدا از الزامات آن است.
امام جمعه قم افزود: مدت‌ها است که در برخی از کشورهای اروپایی با تحریک صهیونیست‌ها به قرآن کریم اهانت می‌شود و در ادامه به مسجد الاقصی نیز اهانت‌هایی روا داشته شده است که این مسائل نمی‌تواند از چشم مسلمین پنهان باشد.
آیت الله سعیدی گفت: در سرزمین‌های اشغالی مردم غیر نظامی و شهروند وجود ندارد و شهرک نشینان صهیونیستی، شهروند نیستند و از کشورهای دیگر با وعده‌های پوچ به این مناطق آورده شدند تا از آنان به عنوان ابزار تشکیل دولت استفاده شود.
تولیت حرم بانوی کرامت افزود: اسرائیل یک پادگان بزرگ است و افرادی که در این سرزمین‌ها زندگی می‌کنند، شهروند نیستند بلکه سرباز آنان هستند.
وی ادامه داد: امروز اسرائیل خانه‌های فلسطینیان را خراب و آب و برق و غذا را بر روی آنان می‌بندد که البته این کار از گذشته تا کنون انجام شده است و سایر کشورهای اروپایی نظاره گر این امر هستند.
امروز اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار دارد
امام جمعه قم عنوان داشت: کشورهای اسلامی در یک امتحان سخت هستند که دفاع از مردم مظلوم فلسطین یک وظیفه انسانی است و در روزهای اخیر موفقیت‌های فلسطین موجب خوشحالی مردم دنیا شد و اقتدار جبهه مقاومت را به رخ مستکبران کشید و ۱۵ مهرماه در تاریخ مقاومت ماندگار شد.
آیت الله سعیدی اضافه کرد: عملیات جبهه مقاومت اگر امروز هم به پایان برسد شکاف بزرگی بر اقتدار صهیونیست‌ها محسوب می‌شود و اقتدار پوشالی آنان را در هم شکست و کشورهای حامی آنان نیز بدانند هیچ کاری برای نجات رژیم غاصب نمی‌توانند انجام دهند.
وی با بیان اینکه امروز اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار دارد افزود: با صبر ملت فلسطین تا چند سال آینده کشوری به نام اسرائیل در جغرافیای جهان وجود نخواهد داشت.
امام جمعه قم گفت: راهپیمایی ضد صهیونیستی امروز ملت ایران بعد از اقامه نماز جمعه در سراسر کشور مشت محکم دیگری بر دهان رژیم اشغالگر قدس است.
وی در ادامه با اشاره به ورود شیخ زکزاکی به ایران گفت: این شخصیت به لطف هدایت الهی تحت تأثیر امام راحل تاکنون توانسته ۲۰ میلیون از مردم کشور نیجریه را به اسلام ناب محمدی هدایت کند که همه اینها به برکت مکتب اهل بیت اسلام است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به زلزله روزهای اخیر هرات اشاره کرد و افزود: ضمن تسلیت به مردم افغانستان از همه مردم عزیز ایران برای کمک به این مردم دعوت می کنم و امیدوارم که هلال احمر نیز مثل همیشه در این امر نیز کوشا باشد.
وی در پایان به تودیع و معارفه تولیت مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و برای تولیت جدید آرزوی توفیق کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8mfm

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا