یادداشت

الگوی مدیریت جهادی در روستای نویس

گلی به جمال بچه های آبادی؛

ندای قم / سید مهدی فاطمی نویسی

سیلاب های اخیر در گوشه ‌‌کنار ایران خسارات ،صدمات و لطمات بسیاری به بار آورده است.از کشته و مصدوم شدن انسان ها تا تلف شدن دام ها و طیور و ریشه کن شدن باغ ها و اشجار و در مجموع خارج کردن زندگی مردم و مسوولین از مسیر عادی همه و همه تبعات حوادث اخیر بوده است.حوادثی که بعضا عیار کار برخی مسوولین ذیربط را نمایان کرد.
در روزهایی که عکس های مسوولین کت و شلوار پوش با پاچه های خیس و گلی سوژه رسانه های رسمی و مجازی بوده و هست در روستای تاریخی نویس واقع در شهرستان جعفر آباد استان قم جوانانی از جنس آبادی کاری کردند کارستان که باید الگوی همتایان شهرنشین شان شود.
اعضای شورای روستا همراه با ‌دهیار و همکاری عالی مسوولین بخش و شهرستان و استان در کمتر از ۲۴ ساعت نه تنها مشکل آب شرب اهالی روستا را حل کردند که نهرهای آب با سیل رفته را بازسازی و آب رفته را به جوی ها و مزارع و باغات باز گرداندند..
در خصوص روستای نویس که از قدمت و تاریخچه ای هزاران برخوردار است همین بس که در ایام محرم پذیرای هزاران نفر از عزاداران سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) بوده و تعزیه خوانی از سنت های دیرین و معروف این روستا محسوب می شود.که برخی از سرشناس ترین تعزیه خوانان ایران همچون حاج اسماعیل محمدی(اسماعیل شمر) ،حاج ابوالفضل احمدی و ، ….را که شهرت بین المللی نیز یافته اند را در خود پرورش داده است.
یقینا حل مشکل آب این جمعیت چندین هزار نفری متشکل از ساکنین و میهمانان در زمانی بسیار اندک سزاوار تقدیر و تشکر است که امیدواریم قدردانی شایسته ای از سوی مسوولین محترم استانی و کشوری از این‌جوانان زحمتکش و خدمت گذار را شاهد باشیم.
عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/b53b

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا