اقتصاد

۴۰ درصد اسکلت مبلمان کلاسیک ایران ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد اسکلت مبلمان‌های کلاسیک ایران در این استان تولید می‌شود که این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالای قم در این حوزه صنعتی است.

به گزارش ندای قم، وحید آشتیانی در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: یکی از مهمترین ظرفیت‌های صنعتی استان قم در تولید مبلمان تبلور دارد که باید در راستای شناساندن آن از همه امکانات تبلیغی و رسانه‌ای به خوبی استفاده شود.

وی افزود: اگر این ظرفیت کم‌نظیر صنعتی در قم به نحو مناسب بارور شود، موجب شکوفایی بیش‌ازپیش اقتصاد استان و شکل‌گیری فرصت‌های متعدد شغلی و سرمایه‌گذاری می‌شود و این موضوعی مهم است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت.

وی ادامه داد: وجود شهرک تخصصی مبلمان در استان قم از جمله عوامل موفقیت این صنعت است و ما تلاش می‌کنیم با ایجاد ناحیه تخصصی نمایشگاهی در آن شرایط لازم را برای آشنایی و استقبال هرچه بیشتر مردم از صنعت مبلمان قم فراهم آوریم.

اتحادیه درودگران قم که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۱ آغاز کرده با بیش از چهار هزار عضو در حوزه‌های تولید محصولات چوبی، رنگ کاری، رویه کوبی و منبت کاری از بزرگترین اصناف استان است که با ایجاد اشتغال مستقیم برای حدود ۲۰ هزار نفر در صنعت چوب، رتبه بالایی در حوزه اشتغال قم دارد.

صنعت قم طی سال‌های اخیر با رشد خوبی مواجه بوده‌است و اکنون انواع مختلف محصولات در واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود که بسیاری از آن‌ها هم صادراتی است و ارزآوری مناسبی برای کشور به همراه دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2isu

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا