اقتصاد

۳۰ هزار هکتار از اراضی قم زیر کشت پاییزه می‌رود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بالغ بر ۳۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشاورزی استان زیر کشت گندم، جو، کلزا، تریتیکاله، گلرنگ و دانه‌های روغنی قرار بگیرد.

به گزارش ندای قم، مهندس محمدرضا حاجی‌رضا در حاشیه مراسم آیین آغاز سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ و چهارمین سال جهش تولید در دیم‌زارها که به صورت وبیناری با حضور وزیر جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان کشور و مدیران استانی برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اهمیت تولید و تامین امنیت غذایی و با هدف احصاء مشکلات زراعی سال گذشته و برنامه‌ریزی برای شروع سال زراعی جدید در خدمت مدیران استانی و مدیران سازمان جهاد کشاورزی قم و بهره‌برداران بودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بالغ بر ۳۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشاورزی استان زیر کشت گندم، جو، کلزا، تریتیکاله، گلرنگ و دانه‌های روغنی قرار گیرد.

حاجی‌رضا ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی و آمادگی لازم مجموعه جهاد کشاورزی استان در راستای شروع سال زراعی، بیان کرد: برش‌های شهرستانی و تکالیف مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های کهک و جعفرآباد ابلاغ و تدارک و پشتیبانی در حوزه بذر، سم و کود برنامه‌ریزی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم مطابق روال سنوات گذشته و پیش‌بینی‌های مطلوبی که به لحاظ شرایط اقلیمی داریم، با برنامه‌ریزی کامل سال زراعی خوبی را آغاز کنیم و تکالیف و ماموریت سازمان جهاد کشاورزی را در حوزه تامین امنیت غذایی به خوبی جامه‌ی عمل بپوشانیم.

حاجی رضا یادآور شد: ۱۰۴ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان قم وجود دارد؛ پیش‌بینی می‌کنیم ۳۰ هزار هکتار از این عرصه‌ها تحت پوشش کشت محصولات پاییزه گندم، جو، کلزا  و دانه‌های روغنی قرار بگیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ztrb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا