اقتصاد

پنج درصد مشترکان برق در قم پرمصرف هستند

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت برق استان قم:

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت برق استان قم با اشاره به وجود ۶۰۶ هزار مشترک برق درقم، گفت: با توجه به الگوی مصرفی که در فصل تابستان وجود دارد، پنج درصد مشترکان برق در این استان پرمصرف هستند.

به گزارش ندای قم به نقل ازایرنا ،سید محمد ارجمندزاده در گفت‌وگویی افزود: شرکت برق با نصب کنتورهای فهام برای مشترکان برق امکان رصد لحظه‌ای آن‌ها را فراهم کرده‌است.

وی اضافه کرد: در ۲ هفته گذشته با توجه به شرایط شبکه برق و میزان مصرف در استان، با هماهنگی مراجع ذیصلاح نسبت به قطع برق تعدادی از مشترکان پرمصرف اقدام شد.

وی ادامه داد: قم استان گرمسیری درجه سه است و از خرداد تا شهریورماه الگوی مصرف در این استان یک هزار کیلووات ساعت در ماه و در ماه‌های دیگر ۲۰۰ کیلووات ساعت است.

ارجمندزاده خاطرنشان کرد: اگر مصرف مشترکان بیش از این میزان باشد، پرمصرف محسوب می‌شوند؛ اگر مصرف برق از سوی مشترکان بالاتر از الگوی مصرف باشد،‌ در ابتدا تذکر، سپس اخطار و در نهایت در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف، نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت الگوی مصرف برق، گفت: عمده مشکل ما در تابستان به‌واسطه ورود وسایل سرمایشی است، زمانی که کولرها وارد مدار می‌شوند ناترازی در تولید و مصرف به وجود می‌آید؛ برای روزهای گرمی که در پیش داریم می‌طلبد مدیریت مصرفی که تجربه کردیم در روزهای آینده نیز رعایت کنیم.

وی افزود: اگر همشهریان مسائل ساده مانند عدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات پیک را رعایت کنند، می‌توانیم با صرفه‌جویی حداقلی بدون خاموشی و خسارت به شبکه تابستان خوبی را سپری کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5mdh

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا