اقتصاد

پرداخت 35 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از تولید

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم خبرداد:

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: طی سه‌سال گذشته با تخصیص اعتبار صورت گرفته ۳۵ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از تولید در بخش صنعت استان پرداخت شد.

به گزارش ندای قم، اکبر ابدالی در گفت‌وگویی ضمن اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در حمایت از بخش تولید در قم، بیان داشت: تسهیلات پرداخت شده برای کمک به تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به تعداد ۴۴۰ مورد به طرح‌ها و واحدهای صنعتی در قالب تسهیلات رونق تولید و تبصره ۱۸ پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با توجه به راهبرد خودکفایی برای رونق فعالیت‌های تولیدی تمام توان خود را به کار گرفت، افزود: نتیجه این تلاش‌ها در استان قم را می‌توان در استقبال گسترده سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی واحد صنعتی و پرداختن به فعالیت‌های تولیدی طی سال‌های اخیر به خوبی مشاهده کرد.

صنعت قم طی سال‌های اخیر با رشد خوبی مواجه بوده‌است و اکنون انواع مختلف محصولات در واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود که بسیاری از آن‌ها هم صادراتی است و ارزآوری مناسبی برای کشور به همراه دارد.

گسترش فعالیت‌های تولیدی در بخش صنعت استان موجب شده که در حال حاضر بسیاری از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی قم برای انجام کارهای مورد نظر خود به نیروی انسانی جدید نیاز داشته باشند و به همین دلیل ظرفیت‌های فراوان برای اشتغالزایی در این بخش به‌وجود آمده‌است.

یک‌هزار و ۷۰۰ واحد بهره‌بردار با ایجاد اشتغال برای ۴۱ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی قم به تولید محصولات مورد نیاز مردم مشغول هستند.

شهرک‌های صنعتی استان به دلایل مختلف همچون موقعیت ویژه در نزدیکی بازارهای بزرگ کشور و برخورداری از امکانات زیرساختی مناسب، با استقبال گسترده سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌ و کارهای تولیدی مواجه‌ شده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ikaq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا