اقتصاد

واردات خودرو از طریق گمرک سلفچگان انجام میشود

مدیرکل گمرکات استان قم:

مدیرکل گمرکات قم گفت: با آغاز روند اجرای واردات خودرو به کشور، گمرکات منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به عنوان گمرک تخصصی این کار، نقش فعالی در زمینه واردات انواع خودروهای سبک ایفا خواهد کرد.

به گزارش ندای قم،اسفندیار دریکوندی در گفت‌وگویی بیان داشت: گمرکات منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم از سال‌ها قبل در زمینه واردات خودروهای سبک به کشور عملکرد مناسبی داشته‌است و اکنون نیز آمادگی دارد تا با اجرایی شدن برنامه واردات خودروهای سبک خارجی،‌ باردیگر در این خصوص به فعالان اقتصادی و مردم خدمت‌رسانی کند.

وی افزود: از آنجایی که گمرکات منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به عنوان یک گمرک تخصصی در زمینه واردات خودرو به کشور شناخته می‌شود، به طور حتم سهم قابل توجهی از واردات خودروهای خارجی از طریق این گمرکات صورت می‌پذیرد و در این رابطه پیش‌بینی‌های لازم برای تسهیل امور اداری و ترخیص خودروها در کوتاه‌ترین زمان، مورد توجه قرار گرفته‌است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری استان درسال‌جاری، ادامه داد: تلاش می‌کنیم کالاهای مورد نظر فعالان اقتصادی در گمرکات قم به سرعت ترخیص شود، در این رابطه بیشتر کارهای مرتبط با این اداره کل به صورت الکترونیکی و غیر حضوری صورت می‌پذیرد.

دریکوندی با اشاره به این که از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه،‌ ۱۴۰ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۵۸۷ دلار کالا از گمرکات این استان به کشورهای هدف صادر شد، گفت: این میزان صادرات در قالب تعداد سه‌هزار و ۳۱۷ اظهارنامه و به وزن ۱۶۶ هزار و ۹۳۲ تُن صورت گرفته‌است که از نظر وزنی بیش از ۱۱۷ درصد و از نظر ارزش دلاری حدود ۸۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد را نشان می‌دهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bngq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا