اقتصاد

موانع سدراه  تولید باید شناسایی و رفع شود

استاندار قم:

استاندار قم با تاکید بر اینکه موانع در مسیر تولید باید شناسایی و رفع شود، گفت: بخش عمده تغییر در دولت در پاسخ‌گویی به مردم است و باید این تغییر در جامعه محسوس باشد.

به گزارش ندای قم ،سیدمحمدتقی شاهچراغی روز سه‌شنبه سوم آبان‌ماه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، در خصوص مصوبه درخواست آب اضافه یک شرکت تولید بتن، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در حوزه آب با مشکلاتی مواجه هستیم، طی یک جلسه محدودتر با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و نماینده‌ای از این شرکت در خصوص این درخواست باید تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه شاخصه‌های دقیقی برای تشخیص وضعیت بحرانی شرکت‌ها باید تنظیم شود، مطرح کرد: خوشبختانه صنعت در استان قم وضعیت نسبتا خوبی داشته و مشکلات حاد کارگری نداریم.

استاندار قم با اشاره به اینکه تمام شرکت‌ها باید در سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی با شاخص‌های واحد درجه بندی شوند، عنوان کرد: هر شرکتی که از سازمان‌های دولتی و نیمه دولتی مطالبه دارد، باید تجمیع شده تا توسط مجموعه مدیریت استان پیگیری شود.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد در موضوع تعیین تکلیف اسناد سرعت خوبی دارد، خاطرنشان کرد: باید بحث موضوع تعیین تکلیف اسناد واحدهای صنعتی توسط معاونت اقتصادی استانداری پیگیری شود.

کارگروه تسهیل باید یک مجموعه پویا و موثر باشد

شاهچراغی با اشاره به اینکه مشکل زمان‌بر بودن تعیین تکلیف اسناد در سطح ملی رفع شده است، ابراز کرد: در این حوزه باید هرچه زودتر جلساتی برگزار و نتیجه‌گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه موانع در مسیر تولید باید شناسایی و رفع شود، یادآور شد: بخش عمده تغییر در دولت در پاسخ‌گویی به مردم است و باید این تغییر در جامعه محسوس باشد.

استاندار قم با اشاره به اینکه نباید دستگاهی در اجرای مصوبات کوتاهی داشته باشد، اضافه کرد: در صورت بروز چنین مواردی، مدیر دستگاه مربوطه به عنوان ترک فعل به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

وی بر اهمیت موضوع تولید تاکید کرد و گفت: مصوبات باید با زمان‌بندی مشخصی باشد تا بتوانیم در مهلت مقرر پیگیری آن را انجام دهیم.

شاهچراغی با بیان اینکه کارگروه تسهیل باید یک مجموعه پویا و موثر باشد، ابراز کرد: در این جلسات باید مشکلات دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تولیدی پیگیری و رفع شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/dqnq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا