اقتصاد

لزوم استفاده از دیپلماسی اقتصادی برای تکمیل یک پروژه ملی

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در دیدار استاندار قم تاکید کرد:

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با بیان اینکه پروژه قطار سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان می‌تواند تا مشهد ادامه داشته باشد، گفت: باید از ظرفیت‌های ملی و به‌ویژه دیپلماسی اقتصادی برای تأمین منابع ارزی استفاده کرد تا سرعت تکمیل این طرح بیشتر شود.

به گزارش ندای به نقل از روابط عمومی استانداری قم، مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ظهر روزچهارشنبه در دیدار با استاندار قم، ضمن بررسی روند اجرایی پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان اظهار داشت: این پروژه بسیار مهم و ارزشمند است و می‌تواند تا مشهد ادامه داشته باشد.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با تأکید بر اینکه این پروژه، یک پروژه استراتژیک برای کشور است، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های ملی و به‌ویژه دیپلماسی اقتصادی برای تأمین منابع ارزی استفاده کرد تا سرعت تکمیل این طرح بیشتر شود.

استاندار قم نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان یکی از پروژه‌های مهم استان است گفت: در گذشته تنها احداث خط از قم تا اصفهان پیگیری شده بود، اما به‌صورت جدی به دنبال تکمیل این خط تا تهران هستیم.

وی افزود: استان‌های قم و اصفهان و راه‌آهن و وزارت راه همگی بر تکمیل مسیر از تهران تا اصفهان اتفاق‌نظر دارند و مهم‌ترین دغدغه ما تأمین منابع مالی اجرای طرح است.

گفتنی است در این جلسه راهکارهای تأمین سریع منابع ارزی برای تکمیل مونوریل و مترو قم بررسی شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/esev

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا