اقتصاد

قم به قطب تولید پوشاک ایرانی و اسلامی تبدیل می شود

رییس سازمان صمت استان قم:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: ظرفیت‌های صنعتی قم مطابق با اولویت‌های تعیین شده به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به راه‌اندازی فعالیت اقتصادی در این استان معرفی می‌شود.

اکبر ابدالی درگفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: از جمله مهمترین اولویت‌های تعیین شده برای جذب سرمایه‌گذاران درقم، انجام فعالیت‌های دانش‌بنیان است، به این معنا که ما با توجه به زیرساخت‌های خوب استان در این بخش، به شرکت‌های دانش‌بنیانی که علاقه‌مند به فعالیت باشند، خدمات مطلوبی ارائه می‌دهیم که از جمله آن تسهیل دسترسی آنان به زمین‌ در شهرک‌های صنعتی است.

وی افزود: از دیگر اولویت‌های ما جذب سرمایه‌گذاران فعال در عرصه تولید پوشاک ایرانی و اسلامی است، برای این حوزه صنعتی برنامه‌های بلند مدت داریم و به دنبال آن هستیم تا با گسترش توانمندی‌های صنعتی استان در این بخش، قم را به قطب تولید پوشاک ایرانی و اسلامی تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: به طور حتم توسعه فعالیت‌های صنعتی در قم با توجه به ظرفیت‌های زیست محیطی استان صورت می‌گیرد و به همین دلیل ما از سرمایه گذارانی استقبال خواهیم کرد که به این موضوع توجه لازم را داشته باشند،‌ در مجموع همواره تلاش می‌کنیم شرایط فعالیت واحدهای دانش‌بنیان،‌ سازگار با محیط زیست، کم‌آب‌بر و اشتغالزا را در استان تسهیل کنیم.

ابدالی گفت:‌ برای معرفی ظرفیت‌های صنعتی قم به سرمایه‌گذاران سایر استان‌ها، جلسه‌های خوبی با حضور مسئولان و کارشناسان مرتبط با این موضوع تشکیل دادیم و تلاش می‌کنیم برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان که اولویت مهم استان است، از همه امکانات در اختیار ( از جمله پرداخت تسهیلات و تسهیل شرایط صدور مجوزها) استفاده کنیم.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی قم از امکانات زیرساختی مناسبی برای فعالیت‌های تولیدی در حوزه‌های مختلف برخوردار است و سرمایه‌گذاران با استفاده از این ظرفیت و نیز نزدیک بودن این شهرک‌ها به پایتخت و عمده بازارهای مصرف کشور می‌توانند فعالیت اقتصادی سودآوری را در این استان ایجاد کنند.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rioc

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا