اقتصاد

طرح «پنجره واحد مدیریت زمین» طی دو ماه عملیاتی شود

استاندار قم :

استاندار قم با بیان اینکه ظرف دوماه دستگاه‌ها لایحه‌های مالکیتی خود در طرح «پنجره واحد مدیریت زمین» را تحویل دهند گفت: ارتباط، همراهی و همدلی یکی از اولویت‌ها و الزامات این طرح است.

به گزارش ندای قم ، سیدمحمدتقی شاهچراغی عصر سه‌شنبه در جلسه پنجره واحد مدیریت زمین که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه طرح «پنجره واحد مدیریت زمین» یک حرکت بزرگ است، اظهار کرد: امیدواریم نتایج مدنظر از این طرح نیز حاصل شود.

وی با بیان اینکه ظرف دوماه دستگاه‌ها لایحه‌های مالکیتی خود را تحویل دهند، عنوان کرد: ارتباط، همراهی و همدلی یکی از اولویت‌ها و الزامات این طرح است.

استاندار قم با اشاره به اینکه اولویت ابتدایی با زمین‌های ملی و کشاورزی است، مطرح کرد: در طول یک دوره سه ماهه در مجموع می‌توانیم این طرح را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: شرط این موضوع این بوده که تنها به موضوع ابلاغات بسنده نکنیم، بلکه هر سازمان و نهادی باجدیت به مسئولیت خود عمل کند.

شاهچراغی با بیان اینکه استان قم خیلی از مشکلاتی چون استان‌های شمالی را ندارد، خاطرنشان کرد: تعدد مراکزی که مجوز صادر می‌کردند موجب شده تا در برخی از روستاهای استان شاهد بروز مشکلاتی باشیم.

وی با اشاره به اینکه نکات فنی این طرح قابل حل است، تصریح کرد: این طرح یک تصمیم ملی و لازم‌الاجرا است.

استاندار قم با تاکید بر اینکه برخی از مشکلات طرح نیز در طول اجرا شدن برطرف خواهد شد، یادآور شد: برای سفر دوم دولت به قم برای برخی از پیش‌بینی‌هایی که دنبال آن هستیم از این ظرفیت به نحو شایسته‌ای استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت‌ها نیازمندی‌هایی از جنس این طرح داریم، ابراز کرد: در یک دوره دوماهه باید نیازمندی‌ها انجام شود و در اختیار مجموعه آی سی تی قرار بگیرد و در ماه سوم اقدامات نهایی آن انجام شود.

شاهچراغی ادامه داد: در حوزه فنی اگر نیازهایی از جمله پیگیری از وزارت خانه باشد در مجموعه مدیریت استان حمایت لازم انجام می‌شود.

تشخیص سریع تغییرات اراضی با راه‌اندازی پنجره واحد مدیریت زمین

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات کشورنیز دراین جلسه گفت: سامانه پنجره واحد مدیریت زمین هر اتفاقی در اراضی را تشخیص می‌دهد.

مدیری، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات کشور در جلسه هماهنگی راه اندازی سامانه پنجره واحد در قم، گفت: این سامانه هرگونه اتفاق، تحول و اقدام در حوزه زمین را در کمترین زمان ممکن تصویربرداری کرده و به دستگاه متولی اطلاع رسانی می‌کند.

وی با اشاره به چالش فزاینده تغییر کاربری اراضی در کشور، گفت: امروز با خطرات و چالش‌های عمیقی در خصوص تغییر کاربری اراضی مواجه هستیم و اگر امروز به درستی عمل نکنیم برای آیندگان یک بحران به ارث خواهیم گذاشت.

مدیری با اشار به اینکه یک سوم مساحت کشور تحت پوشش سامانه مدیریت پنجره واحد زمین قرار دارد، گفت: امیدواریم تا پایان سال تمامی اراضی کشور تحت پوشش سامانه قرار بگیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/f6qc

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا