اقتصاد

صدور 701 پروانه فعالیت صنفی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم خبرداد:

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای امسال تا اوایل خردادماه ۷۰۱ پروانه فعالیت صنفی در بخش تولیدی و خدمات فنی و همچنین توزیعی – خدماتی در قم صادر شده‌است.

به گزارش ندای قم، اکبر ابدالی در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع، بیان داشت: پروانه‌های صنفی یاد شده در قم با بیش‌از ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ظرفیت اشتغالزایی برای یک‌هزار و ۷۵۰ نفر صادر گردید که این آمار نشان از اهمیت فعالیت‌های صنفی در اقتصاد استان دارد.

وی افزود: در همین رابطه تعداد ۲۲۵ پروانه فعالیت صنفی دربخش تولیدی و خدمات فنی با ظرفیت اشتغالزایی برای ۵۶۲ نفر و سرمایه گذاری ۶۷۵ میلیارد ریال و همچنین ۴۷۶ فقره پروانه توزیعی و خدماتی با امکان اشتغال برای یک‌هزار و ۱۹۰ نفر و سرمایه گذاری یک‌هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال در قم صادر شد.

گفتنی است سال گذشته تعداد پنج‌هزار و ۶۴۱ فقره پروانه فعالیت صنفی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۷ هزار میلیارد ریال و ظرفیت اشتغالزایی برای بیش‌از ۱۴ هزار نفر در قم صادر شد.

در همین رابطه پروانه‌های صادر شده در بخش تولیدی و خدمات فنی به تعداد یک هزار و ۸۵۷ فقره با سرمایه گذاری پنج هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال و ظرفیت ایجاد اشتغال برای بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ نفر و همچنین در بخش توزیعی و خدماتی به تعداد سه‌هزار و ۷۸۴ مورد با سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار و ۳۵۲ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغالزایی برای ۹ هزار و ۴۶۰ نفر بوده‌است.

در سال ۱۴۰۲، ۱۹ انتخابات صنفی در استان قم برگزار و مسئولان اتحادیه‌ها تعیین شدند، همچنین در این مدت با تشکیل جلسات کارشناسی در خصوص قیمت گذاری ۲۲ قلم کالا اقدام لازم صورت گرفت.

همچنین سال گذشته ۵۷۹ متقاضی دریافت تسهیلات در بخش اصناف استان به مبلغ یک‌هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال در قالب تسهیلات رونق تولید، تبصره ۱۸، مشاغل خانگی و سایر موارد به بانک‌های عامل معرفی شدند.

لازم به ذکر است به منظور نظارت هرچه بیشتر بر نحوه فعالیت اصناف، مسئولان اداره کل صنعت،‌ معدن و تجارت قم از عموم مردم استان درخواست کردند که هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، احتکار، عرضه خارج از شبکه و دیگر تخلفات صنفی را به تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اعلام نمایند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/s752

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا