اقتصاد

صدور ۱۸۶۲ پروانه اشتغال به کار مهندسی دراستان قم

یک مقام مسئول دراداره کل راه و شهرسازی استان قم خبرداد:

رئیس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی و کیفیت ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در سال گذشته تعداد ۲۲۱ پروانه اشتغال به کار جدید و در مجموع ۱۸۶۲ پروانه اشتغال به کار حرفه مهندسی در استان صادر شده است.
به گزارش ندای قم ،ابوالفضل علیخانی، دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در قم بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۲۱ پروانه اشتغال به کار جدید صادر، ۱۶۴۱مورد تمدید و ارتقا پایه صادر شده است.
وی افزود: در سال گذشته پروانه اشتغال به کار معماران تجربی ،انبوه سازی، کاردانی های فنی و مهندسین ساختمان به ترتیب به تعداد ۳۸، ۱، ۶۲، ۱۸۶۲فقره وفق ضوابط و مقررات موجود صادر گردیده است. همچنین مجوز فعالیت در حرفه های مرتبط با ساختمان در قالب صدور پروانه اشتغال به کار شرکت های حقوقی اعم از آزمایشگاه‌های فنی، سازندگان مسکن و ساختمان، شرکت‌های طراح و ناظر و مهندسان مشاور به تعداد ۱۷۲ پروانه صادر شده است.
علیخانی در خصوص دیگر اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: براساس گزارش وضعیت سامانه پروانه های اشتغال به کار مهندسین، کاردان ها و معماران تجربی ساختمان (سپامک)، اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی ساختمان اداره کل کل راه و شهرسازی استان قم در سال ۱۴۰۱ رتبه نخست پاسخگویی را در بین استان های کشور به خود اختصاص داد.
به گفته وی، در سال گذشته برای اولین بار در تمامی استان های کشور سه دوره آزمون برای واجدین شرایط اخذ پروانه، ارتقا و صلاحیت جدید در حرفه نظام مهندسی برگزار شد.
علیخانی در پایان گفت: سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان موظفند ضمن اطلاع رسانی و بهره گیری حداکثری از سرویس ارائه خدمات غیر حضوری نسبت به اقدامات اولیه فرآیند صدور، تمدید و یا ارتقای پروانه اشتغال به کار اقدام کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/1lq2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا