اقتصادویژه

سپرده‌های مردم قم باید در داخل استان مصرف شود

گلایه شدید استاندار قم از عملکرد بانک‌های خصوصی :

استاندار قم گفت: برغم همه پیگیری ها عملکرد برخی بانک های خصوصی نسبت به تکالیف قانونی که در سطح ملی توافق شده بود در استان رضایت بخش نیست.
به گزارش ندای قم ،سید محمدتقی شاهچراغی روز چهارشنبه در جلسه بررسی عملکرد بانک های خصوصی استان قم با اشاره به اینکه یکی از تکالیف بانک ها حمایت از تولید و تامین نقدینگی مورد نیاز تولیدکنندگان است افزود: بخشی از قوانین مملکت بر تمام بخش های دولتی و خصوصی جاری است و همه ملزم به اجرای آن هستند.
استاندار قم تامین نیازمندی های استان و حمایت از تولید را رویکرد اصلی بانک های قم بیان کرد و گفت: تکالیف ابلاغی بانک مرکزی در تمام بانک های استان باید اجرا و علت خودداری برخی از بانک های خصوصی در اجرای تکالیف قانونی باید مشخص شود.
وی ادامه داد: بانک ظرفیت کم نظیری برای خدمت به مردم است که باید در قم به بهترین شکل از آن استفاده شود.
شاهچراغی ضمن تاکید بر شفاف سازی ارقام و تسهیل شیوه تسهیلات پرداختی توسط بانک های خصوصی در قم گفت: ما در قم از هیچ بانکی انتظار نداریم فراتر از قانون و تکالیف ابلاغی عمل کند اما گزارش های بانک مرکزی از عملکرد تعدادی از بانک های خصوصی نشان دهنده فقدان عزم و اراده جدی در پرداخت تسهیلات است.
وی افزود: ما از تمام ظرفیت های قانونی برای نظارت و مدیریت بانک های خصوصی استفاده می کنیم تا پول هایی که بانک های خصوصی از مردم قم جمع آوری کرده اند به میزان قانونی و در داخل استان به صورت تسهیلات پرداخت شود.
در این جلسه تصویب شد همه بانک های خصوصی نسبت به عضویت در کمیسیون هماهنگی بانک های استان اقدام و بصورت منظم گزارش عملکرد خود را به این کمیسیون ارجاع و تکالیف قانونی خود را که از طرف بانک مرکزی ابلاغ شده اجرا کنند.
///////////////////////////////////////

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/1j5s

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا