اقتصادویژه

رکورد مصرف برق در قم شکست

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان قم:

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: روزشنبه 11 تیرماه پیک‌بار مصرف برق در قم به ۸۸۲ مگاوات رسید و رکورد مصرف برق در این استان شکسته شد.

سید محمد ارجمندزاده در گفت و گویی اظهارداشت :روز شنبه11 تیرماه جاری، قم با ۴۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین روز سال را سپری کرد و گرمای هوا باعث رشد فزاینده مصرف برق در بخش خانگی شد.

به گفته وی، آخرین رکورد بیشترین مصرف برق در قم مربوط به ۲۲ تیرماه سال گذشته با ثبت ۸۳۷ مگاوات بود که روز گذشته ۵.۴ درصد افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که روزشنبه  یکی از روزهای گرم در سراسر کشور بود، پیک‌بار مصرف برق در کشور نیز به عدد ۶۷ هزار و ۳۱۸ مگاوات رسید و نسبت به آخرین رکورد مصرف کشور ۳۰۶ مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

ارجمندزاده با بیان این‌که افزایش مصرف برق باعث قطع خودکار برق برای جلوگیری از سوختن و یا خراب شدن تجهیزات می‌شود، تصریح کرد: در روزشنبه با وجود آن‌که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و همکاری صنایع، کشاورزی و ادارات خاموشی با برنامه در سطح استان نداشتیم، اما افزایش مصرف به‌ویژه در مناطق مسکونی که الگوی مصرف برق را رعایت نکرده‌اند موجب قطع برق و خاموشی به‌صورت بی‌برنامه و ناشی از افزایش مصرف و حوادث شد.

وی از شهروندان درخواست کرد: نسبت به مدیریت مصرف برق اهتمام بیشتری داشته باشند و در ساعات پیک مصرف برق( ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل پرمصرف استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: تنظیم درجه کولرهای گازی روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کولرهای آبی روی دور کند از دیگر عوامل در مدیریت مصرف برق و جلوگیری از خاموشی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ooni

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا