اقتصاد

رشد ۱۳۹ درصدی  اختصاص برنج و شکربه استان قم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم خبرداد:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان خردادماه، به‌منظور تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم قم، هشت‌هزار و ۳۳۷‌ تُن برنج خارجی و شکر برای این استان تخصیص یافته‌است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،سعید محمدی ضمن اشاره به این که تامین کالاهای اساسی برای مردم قم در جریان یک کار شبانه‌روزی صورت می‌گیرد، بیان داشت: میزان تخصیص برنج و شکر برای استان در سه‌ماه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال‌قبل، بیش از ۱۳۹ درصد رشد داشته‌ که عدد قابل توجهی است.

وی افزود: کار تامین و توزیع کالاهای اساسی در قم برای کمک به تنظیم بازار استان و آرامش مردم در ماه‌های آینده نیز با جدیت بیشتری دنبال می‌شود و ما در این رابطه از همه ظرفیت‌ها برای پاسخ‌گویی به نیازهای مردم قم استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته در این کار نیازمند همکاری گسترده دستگاه‌های نظارتی هستیم تا کالاهای اساسی که با زحمت فراوان برای استان تهیه می‌شود، در شبکه توزیع منسجمی که برای عرضه آن درنظر گرفته شده به‌دست مردم برسد و از عرضه خارج از شبکه آن به هر صورت جلوگیری شود.

محمدی گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی قم تعیین کننده قیمت مصرف کننده کالاهای اساسی نیست و قیمت گذاری بر روی این کالاها بر اساس معیارهای درنظرگرفته‌شده و از سوی سایر نهادهای تعیین شده، مشخص‌ می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: پیگیری‌های لازم برای تخصیص سهمیه کالاهای اساسی برای استفاده هیات‌های مذهبی استان در ماه‌های محرم و صفر نیز انجام شده‌است که پس از تعیین میزان سهمیه،‌ جزییات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vq9x

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا