اقتصادویژه

رشد ۱۰۷ درصدی درآمد استان قم

مدیر کل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم خبر داد:

مدیر کل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم ، از رشد ۱۰۷ درصدی درآمد استان در یازده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش ندای قم ،مهدی فراهانی در جلسه ستاد درآمد وتجهیز منابع استان قم اظهارداشت : درآمد استان نسبت به مصوب یازده ماهه سالجاری در بودجه، رشد ۲۶ درصدی داشته است.
فراهانی افزود: عمده ترین بخش درآمداستانها در سراسر کشور از طریق مالیات تامین میشود و استان قم در این دوره یازده ماهه، شاهد افزایش ۲۷ درصدی وصول درآمدهای مالیاتی نسبت به مصوب بوده است.
نماینده وزیر اقتصاد در استان توضیح داد: وصول مالیات مضاعف نسبت به مصوب، بدون فشار به مودیان حقیقی مالیاتی بوده و با کشف منابع مالیاتی جدید، تکمیل و تجمیع بانک های اطلاعاتی مودیان و بستن راههای فرار مالیاتی اتفاق افتاده است.
فراهانی توضیح داد: قطعا وصول مالیات در استان، امسال و سال آینده بدون فشار به کسبه و فعالان خرد بوده و خواهد بود؛ چرا که ۹۵ درصد درآمد مالیاتی استان، توسط حدود ۵۰۰ شرکت و واحد صنعتی و تولیدی بزرگ و‌ کلان تامین میشود و تنها ۵ درصد درآمد مالیاتی توسط کسبه و فعالان اقتصادی خرد، تامین می شود.
فراهانی در ادامه بر گسترش و ارتقا فرهنگ سازی مالیاتی در استان اشاره کرد و بر آگاه سازی عموم جامعه درباره نقش درآمدهای مالیاتی بر عمران و آبادی شهر، تاکید کرد تا پرداخت مالیات توسط مودیان حقیقی و‌ حقوقی، با طیب خاطر و با انگیزه نقش آفرینی در توسعه استان، انجام گیرد. فراهانی در پایان افزود: یکی از مصادیق هزینه کرد و محل های مصرف مالیات پرداختی توسط همشهریان عزیز، مبلغی بالغ بر هزار و پانصد میلیارد تومان است که امسال در پروژه های عمرانی نیمه تمام شهری و ارائه خدمات عمومی توسط شهرداری قم به مصرف رسیده و می رسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/f8yr

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا