اقتصادویژه

دو نقشه‌ای در ساخت‌وسازها به معضل تبدیل ‌شده است

مدیرکل دفتر فنی استانداری قم:

مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل‌ونقل ترافیک استانداری قم با بیان این‌که بحث دو نقشه‌ای به یک معضل در شهر قم تبدیل‌شده است، گفت: متاسفانه برخی یک نقشه تهیه‌ کرده که با آن مجوزهای لازم ساخت‌وساز را دریافت و سپس در مرحله ساخت از نقشه دیگری استفاده می‌کنند.

به گزارش ندای قم ،عباس صادقیان پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه متأسفانه در شرایط فعلی در بسیاری از موضوعات دچار روزمرگی شده‌ایم و تنها متناسب با درخواست‌ها حرکت می‌کنیم، اظهار کرد: به همین دلیل هنوز نتوانسته‌ایم یک برنامه مناسب برای استان تهیه کنیم.

مدیرکل امور فنی استانداری قم با بیان اینکه در برخی از معضلات استان ورود کرده‌ایم، مطرح کرد: یکی از این موضوعات، بحث تخلفات ساخت‌و سازها بوده که برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا انجام و اقداماتی آغاز شده است.

وی با تأکید بر لزوم کاهش تخلفات ساخت‌وسازها در قم عنوان کرد: تلاش ما بر این است که با توجه به وضعیت موجود و نگاه به طرح تفصیلی، پیشنهادی ارائه کنیم که تخلفات ساخت‌وسازی به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه بحث دو نقشه‌ای به یک معضل در شهر قم تبدیل‌شده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی یک نقشه تهیه‌کرده که با آن مجوزات لازم ساخت‌وساز را دریافت کنند و سپس در مرحله ساخت از نقشه دیگری استفاده می‌کنند.

صادقیان با بیان اینکه تلاش ما بر این است که این موضوعات دو نقشه‌ای را حذف کنیم، تصریح کرد: یکی از دلایل این اقدام بحث نسبت تفکیک‌ها است، در شهرهای دیگر زمین‌ها دارای ابعاد بزرگ هستند و نسبت‌های ساخت‌وسازی رعایت می‌شود؛ ولی در قم به دلیل اینکه متراژ زمین‌ها کم است، نسبت‌های ساخت‌وسازی رعایت نشده و شاهد تخلفات گوناگون هستیم.

وی با اشاره به اینکه این تخلفات علل‌های مختلفی دارند که باید بررسی‌شده و در راستای رفع آن‌ها اقدام شود، یادآور شد: طرح تفصیلی محدودیت‌هایی دارد که نمی‌توان در آن ورود کرد، اما در کارگروه جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تلاش داریم که نسبت‌های ساخت‌وساز را اصلاح کنیم.

مدیرکل امور فنی استانداری قم با بیان اینکه برای بازنگری در طرح تفصیلی باید به ضوابط شورای عالی مسکن نگاه کنیم، ابراز کرد: در مواردی که محدودیت داریم در کارگروه جلوگیری در ساخت‌وسازهای غیرمجاز و حتی شورای تأمین استان ورود پیدا کرده و ان‌شاءالله مشکل را برطرف می‌کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/lhik

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا