اقتصاد

دلایل شوری آب قم در روزهای اخیر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تشریح شد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به رشد میزان مصرف آب گفت: افزایش شوری آب در شبکه به علت افزایش برداشت از منابع زیرزمینی است.
به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری در دیدار با حجت‌الاسلام ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی به تشریح وضعیت منابع آبی استان پرداخت و گفت: در حال حاضر میزان تولید آب حدود 4 هزار و 500 لیتر در ثانیه است که این میزان نسبت به سال گذشته حدود 1.5 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خصوص افزایش دمای هوا در روزهای آینده، اظهار داشت: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که مصرف آب نیز به 5 هزار و 500 لیتر در ثانیه برسد که با توجه به محدودیت منابع، چالش‌هایی برای تأمین آب خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه با افزایش مصرف میزان برداشت از منابع زیرزمینی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با رشد میزان مصرف ضمن اینکه با چالش شوری آب مواجه هستیم با کمبود آب نیز روبرو خواهیم شد.
وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تأمین آب استان از جمله تجهیز چاه‌ها و کاهش فشار شبکه در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از پرت شبکه یادآور شد: در حال حاضر چالش اصلی افزایش شوری آب در شبکه است که به علت افزایش برداشت از منابع زیرزمینی با آن مواجه هستیم.
مهندس بختیاری یکی از دلایل افزایش برداشت از چاه‌ها که منجر به شوری آب شبکه شده را کاهش تخصیص از سدکوچری عنوان کرد و ابراز داشت: برای افزایش کمی و کیفی آب در تابستان نیاز به افزایش برداشت از سدکوچری داریم که در تلاش هستیم با حمایت نمایندگان محترم قم در مجلس این اتفاق رقم بخورد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/scrq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا