اقتصاد

خرید کالاها و خدمات تولیدی استان در اولویت دستگاههای اجرایی باشد

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم خطاب به ذیحسابان:

مدیر کل امور اقتصادی و‌ دارایی استان قم در هشتمین جلسه فنی- تخصصی ذیحسابان استان در سال جاری، بر خرید و استفاده دستگاههای اجرایی از کالاها و خدماتی که در استان تولید میشود، تاکید کرد.

به گزارش ندای قم مهدی فراهانی افزود: گاها در جلسات گفتگوی بخش خصوصی و‌ دولت، از تولید کنندگان استان گلایه هایی میشنویم مبنی بر عدم اقبال به خرید کالاهای تولید شده آنها در استان و این در حالیست که بعضی از تولیدات استان، از نظر کیفیت حتی با نمونه های خارجی و‌ وارداتی هم برابری می کنند.

نماینده وزیر اقتصاد در استان قم در ادامه جلسه، بر همکاری مدیران و‌ ذیحسابان استان برای فروش اموال مازاد دولتی تاکید کرد.

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه در قانون بودجه امسال، افزایش ۱۰۷ درصدی درآمد برای قم، مصوب شده است و متاسفانه هنوز نسبت به تحقق درآمد مصوب، دچار کسری هستیم لذا بحث مولد سازی و فروش اموال مازاد دولتی،در دستور کار جدی استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز که در این جلسه حضور داشت؛ از تلاش ذیحسابان استان برای بستن حساب های دستگاههای اجرایی و جذب اعتبارات تشکر کرد و دغدغه آنها را در خصوص جذب تخصیص و اعتبارات دستگاهها قابل تقدیر خواند.

نادری با اشاره به اینکه تاکنون استان قم تک شهرستانی و اکنون سه شهرستانی شده است افزود: جا به جایی تخصیص اعتبارات بین طرح های دستگاههای اجرایی در بین شهرستانها،بدون مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی، منع قانونی دارد چرا که شهرستانها اعتبارات مخصوص به خود دارند و‌موازنه اعتبارات باید رعایت شود.

وی گفت: پیش بینی رشد اقتصادی برای کشور ۸ درصد و برای استان قم، ۷/۸ درصد است،

مدیر کل دفتر حسابهای اقتصادی مرکز آمار ایران، مهمان دیگر هشتمین جلسه ذیحسابان استان بود که در خصوص  اهمیت و‌ محاسبه GDP  دستگاههای دولتی، توضیحاتی ارائه کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/eqr9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا