اقتصاد

خریداری و ذخیره سازی میوه تنظیم بازار شب عید

مدیر تعاون روستایی استان قم خبرداد:

مدیر تعاون روستایی استان قم با اشاره به تامین و تدارک میوه مورد نیاز شب عید، گفت:‌ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان،‌ مقدار قابل توجهی سیب، پرتقال و خرما برای مدیریت بازار قم در ایام پایانی سال، ماه مبارک رمضان و تعطیلات سال‌نو خریداری و ذخیره‌ سازی شد.

به گزارش ندای قم، مجید حمیدی در گفت‌وگویی بیان کرد: بر اساس تکالیف ابلاغی و سیاست‌های تنظیم بازار کل کشور و کارگروه تنظیم بازار استان تمام تلاش خود را برای مدیریت بازار میوه شب عید به کار گرفته‌ایم و در این زمینه با مشکل و محدودیتی مواجه نیستیم.

وی با اشاره به تجربه همزمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، بیان داشت: ماه مبارک رمضان، ایام تعطیلات نوروز امسال را به طور کامل پوشش داده‌است اما با این‌ها میزان میوه تدارک دیده شده برای تنظیم بازار شب عید در قم نه تنها نسبت به سال کاهش نیافته بلکه افزایش نیز پیدا کرده‌است.

وی ادامه داد: در همین رابطه ۱۰۰ تُن سیب سمیرم، ۲۰۰ تُن پرتقال مرغوب شمال و ۱۰ تُن خرمای مضافتی برای تنظیم بازار شب عید استان تامین و تدارک دیده شد، حتی بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شد حجم بیشتری از این میزان به عنوان ذخیره اطمینان بخش خریداری شود که اقدام لازم در این خصوص نیز صورت گرفت.

حمیدی با اشاره به اینکه با نظر اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار، اتحادیه شرکت‌های تعاون روستایی استان به عنوان مباشر اجرای طرح انتخاب شد، افزود: میوه‌های خریداری شده در سردخانه‌های مورد نظر در بهترین شرایط ذخیره‌سازی و نگهداری می‌شود و کیفیت آن‌ها تا زمان عرضه حفظ خواهد شد.

وی تاکید کرد: زمان و مکان‌ عرضه محصولات در روزهای پایانی سال بر اساس نظر کارگروه تعیین و اطلاع رسانی لازم در این رابطه انجام خواهد شد، قیمت‌گذاری نیز بر اساس دستورالعملی خاص با توجه به رصد بازار و زیر قیمت خرده‌فروشی انجام می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/gacm

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا