اقتصاد

ثبت نام 11 هزار مستاجر قمی برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبرداد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در سال جاری تا کنون حدود 11 هزار مستاجر قمی متقاضی بهره مندی از تسهیلات کمک ودیعه مسکن بوده‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، محمد صادقی در خصوص جزییات تسهیلات اعطا شده برای کمک ودیعه مسکن در استان قم اظهار داشت: از ۱۲ خردادماه ۱۴۰۱ که ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن آغاز شد تا کنون 10 هزار و 972 نفر در سطح استان قم متقاضی بهره مندی از این تسهیلات بوده و اقدام به ثبت نام کردند.
وی با بیان اینکه اعطای این تسهیلات به متقاضیان حائز شرایط در حال انجام است اذعان داشت: در فاز یک ثبت نام وام ودیعه مسکن که در سال 1399 انجام شد به شش هزار متقاضی و در فاز دو در سال ۱۴۰۰ به تعداد چهار هزار و 908 متقاضی در سطح استان قم وام کمک ودیعه مسکن پرداخت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان داشت: ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن از طریق سامانه‌ جامع طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir در بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در مرکز استان قم و در سایر شهرهای استان به ترتیب ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است. تاکید کرد: افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه و اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره‌ نامه و کد رهگیری باشند.
صادقی خاطرنشان کرد: نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/c8mu

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا