اقتصاد

تخصیص 9800 میلیارد تومان از تسهیلات دور نخست سفر رئیس جمهور

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم خبرداد:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با اشاره به اختصاص ۱۳ همت تسهیلات مصوب سفر دور نخست رئیس جمهور شهید به قم گفت: ۹هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مصوب دور نخست سفر رئیس جمهور به این استان جذب شده‌است.

به گزارش ندای قم، جواد شاکر آرانی درگفت وگویی افزود: ۷۴ درصد از مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهور شهید به قم در حوزه پرداخت تسهیلات جذب شده‌است.

وی بیان داشت: در دور نخست سفر استانی آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی که دی ماه سال ۱۴۰۰ به قم انجام ۱۴۸ پروژه با اعتبار چهارهزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تصویب شد.

شاکرآرانی گفت: در دور دوم سفر رئیس جمهور شهید به استان قم نیز که بیستم اردیبهشت ماه سالجاری انجام شد ۸۷ مصوبه با اعتباری افزون برپنج‌هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان به تصویب هیأت دولت رسید.

وی اظهار داشت: تکمیل کمربندی شهید سلیمانی، محور قدیم قم -تهران، ساخت ۱۵ مجتمع آموزشی در مناطق کم برخوردار، رفع نقاط حادثه خیز، تکمیل ورزشگاه نیمه تمام چهار و ۵۰۰ نفر پردیسان و تقاطع غیرهمسطح ورجان از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهوری فقید به قم بود.

وی با اشاره به وضعیت مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهور به قم، اظهار کرد: از مجموع ۱۴۸ مصوبه دور نخست ۱۰۱ مصوبه از جنس مصوبات اعتباری بود و برای ۲۰ مصوبه دیگر ۱۳ همت(۱۳ هزار میلیارد تومان) تسهیلات در مباحث مربوط به احیای واحدهای تولیدی، اشتغال و غیره اختصاص یافته بود.

شاکرآرانی با بیان اینکه ۳۲ مصوبه دور نخست ماهیت صدور مجوز داشت، تصریح کرد: یکی از این مصوبات صدور مجوز الحاق اراضی ۵۶۰ شهرک پردیسان بود که هم اینک ۳۰ هزار واحد مسکونی در آن درحال ساخت است.

وی گفت: از مجموع اعتبارات سفر دور نخست ۶۴ درصد منابع معادل ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان تا پایان سال گذشته تخصیص یافته و زمان جذب و تخصیص برخی از این مصوبات تا پایان سالجاری است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/yrci

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا