اقتصاد

تحقق 123 درصدی درآمد استان قم در سال گذشته

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم خبرداد:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم از تحقق 123 درصدی تحقق درآمد استان قم در سال گذشته خبر داد و گفت: دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در سال 1401 درنظر گرفته شده است.

به گزارش ندای قم ، حسن نادری در گفتگویی با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان وظیفه دو سازمان کشوری برنامه‌وبودجه کشور و سازمان اداره استخدامی کشور را بر عهده دارد که دارای سه مدیریت و شش معاونت است.

وی با بیان اینکه در بحث برنامه‌ریزی، برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داریم که بلندمدت شامل آمایش سرزمین و افق‌های 20 ساله است، افزود: برنامه‌های 5 ساله نیز میان‌مدت است که در حال نگارش برنامه هفتم برای 5 سال آینده هستیم تا بتوانیم برای رسیدن به اهداف گام برداریم؛ از طرفی برنامه یک‌ساله نیز که برشی از برنامه‌ها بوده موردتوجه قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم عنوان کرد: درآمد استان قم در سال 1400 یک هزار و 700 میلیارد تومان ابتدای سال برآورد شد که تا پایان سال 2100 میلیارد تومان درآمد کسب شد و در این زمینه 123درصد تحقق درآمد داشتیم.

وی با تأکید بر اینکه برای سال جاری 3500 میلیارد تومان پیش‌بینی درآمد شده که تا پایان سال برآنیم تحقق یابد، گفت: بودجه استان شامل هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای است؛ هزینه‌ای شامل حقوق، دستمزد و هزینه نگهداری است که در این زمینه 23 دستگاه اجرایی داریم.

نادری ادامه داد: در تملک دارایی و سرمایه‌ای در سال گذشته، 441 میلیارد تومان ابتدای سال اعتبار ابلاغی استان بوده که بین 418 پروژه توزیع‌شده و 70 درصد تا پایان سال تخصیص داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری نیز 613 میلیارد تومان اعتبارات استانی داریم، ابراز کرد: تا سال گذشته تک شهرستان بودیم و برای اولین بار شورای برنامه‌ریزی باید برای سه شهرستان اعتبار توزیع می‌کرد، چراکه بر اساس مصوبه دو شهرستان جدید به قم الحاق شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم تصریح کرد: در پروژه‌های کلان مانند فرودگاه از اعتبارات ملی استفاده می‌شود، که در این زمینه جلسات زیادی برگزارشده و پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ دراین‌باره بخش‌هایی از اعتبارات دولتی امسال تزریق می‌شود و امیدواریم به‌زودی راه‌اندازی شود، البته توان سرمایه‌گذار نیز در حال بررسی است.

نادری در ادامه اظهار داشت: در بحث استخدام سازمان نقش نظارتی دارد و مباحث استخدامی باید حتماً به‌صورت آزمون باشد و سهمیه به‌صورت وزارت خانه‌ای است.

وی در مورد اشتغال‌زایی برای روستاها تصریح کرد: بحث تبصره 18 را داشته‌ایم و سال گذشته طرح‌های مختلفی برای تسهیلات 1000 میلیارد تومان تبصره 18 ارائه شد و این طرح‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته و به بانک معرفی شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم عنوان کرد: برای سال جاری تبصره 18 مبلغ 2200 میلیارد تومان است که برای روستاییان طرح‌های خاصی در زمینه اشتغال‌زایی ارائه خواهد شد.

وی بیان کرد: در بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال جاری 1407 میلیارد تومان بابت تسهیلات اشتغال‌زایی درج‌شده که توسط ستاد به بانک معرفی می‌شوند و اقدامات شکل می‌گیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ejm2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا