اقتصاد

باید تخصیص آب به صنایع بازنگری شود

معاون استاندار قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه باید تخصیص آب به صنایع بازنگری شود، اظهار کرد: در این بازنگری باید بسیاری از استفاده‌های بیش از اندازه اصلاح شوند..

به گزارش ندای قم  از روابط عمومی استانداری قم ، محسن امیدیان سه‌شنبه در جلسه رفع مشکل آب واحدهای صنعتی استان قم در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به اینکه باید برخی از مشکلات در استان مدیریت شود، اظهار داشت: مشکل موجود در مسیر اجرای خط انتقال آب از شهرک صنعتی شکوهیه به شهرک محمودآباد را نیز می‌توان با گفت‌وگو رفع کرد.

وی با اشاره به اینکه باید تخصیص آب به صنایع بازنگری شود، اظهار کرد: در این بازنگری باید بسیاری از استفاده‌های بیش از اندازه اصلاح شوند.

امیدیان با بیان اینکه صنایع موجود نباید وارد چالش جدیدی به عنوان واگذاری تخصیص آب شوند، عنوان کرد: باید وضع موجود را حفظ کنیم ولی اجازه اضافه شدن واحدهای صنعتی آب‌بر جدید را نمی‌دهیم.

شهرک صنعتی شکوهیه در ابتدای محور قدیم قم – تهران واقع شده و از زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های تولیدی برخوردار است، آمارها نشان می‌دهد بیش از یک‌هزار واحد تولیدی دارای مجوز با اشتغالزایی برای ۲۴ هزار نفر در شهرک صنعتی شکوهیه قم مشغول فعالیت هستند.

شهرک صنعتی محمود آباد قم با مساحتی بالغ بر ۷۰۰ هکتار در کیلومتر ۱۸ آزادراه قم – تهران قرار گرفته و از خدمات زیربنایی مانند آب، برق، تلفن، گاز و راه های ارتباطی مناسب برای حضور صنایع مادر و تخصصی همچون صنعت خودروسازی، برخوردار است. ‌

در بخش صنعت قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/yc3e

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا