اقتصاد

ایجاد 2 هزار و ۴۳۷ نفر ظرفیت اشتغال جدید

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم خبرداد:

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تنها در ۲ ماه سپری شده از سال جاری ۵۴ جواز تاسیس با سرمایه گذاری بیش‌از ۲۷ هزار میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۲ هزار و ۴۳۷ نفر در بخش صنعت استان صادر شد.

به گزارش ندای قم، اکبر ابدالی در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: در همین رابطه ۴۰ جواز ایجادی برای اجرای طرح‌های صنعتی جدید با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال و ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۱۶۵ نفر و تعداد ۱۴ جواز تاسیس توسعه‌ای برای واحدهای واحدهای صنعتی موجود با سرمایه گذاری حدود چهار هزار میلیارد ریال و ظرفیت اشتغالزایی برای ۲۷۲ نفر در استان قم صادر شد.

وی افزود: طی فروردین و اردیبهشت‌ماه سال‌جاری پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به‌منظور حمایت از بهره‌برداران واحدهای صنعتی استان نیز در دستور کار بود و در این خصوص پرونده ۷۳ متقاضی برای دریافت تسهیلات به مبلغ سه هزار و ۷۷۴ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شد که تاکنون تعداد ۴۰ مورد از آن‌ها به مبلغ بیش‌ از ۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شده‌است.

صنعت قم طی سال‌های اخیر با رشد خوبی مواجه بوده‌است و اکنون انواع مختلف محصولات در واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود که بسیاری از آن‌ها هم صادراتی است و ارزآوری مناسبی برای کشور به همراه دارد.

گسترش فعالیت‌های تولیدی در بخش صنعت استان موجب شده که در حال حاضر بسیاری از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی قم برای انجام کارهای مورد نظر خود به نیروی انسانی جدید نیاز داشته باشند و به همین دلیل ظرفیت‌های فراوان برای اشتغالزایی در این بخش به‌وجود آمده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bv00

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا