اقتصاد

افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان تا پايان دولت 

مدیرعامل شرکت راه آهن  خبرداد؛

مدیرعامل شرکت راه آهن بر لزوم توجه ویژه دولت برای تکمیل راه آهن سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان تاکید کرد.

به گزارش  ندای قم به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه آهن در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه از طرح ملی قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان، بر لزوم توجه ویژه دولت به این پروژه تاکید کرد.
میعاد صالحی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در تکمیل بخشی از این پروژه کمک کنند و ما با دو تیم در این مورد صحبت کرده‌ایم.
وی افزود: اگر ما بتوانیم این خط سریع السیر را اجرا و راه‌ اندازی کنیم، می‌توانیم در سایر خطوط هم راه آهن پرسرعت را اجرا کنیم و اگر خدای نکرده به توقف برسیم، طبیعتاً بن‌بستی ایجاد خواهد شد؛ اما انشاءالله شاهد افتتاح این خط پرسرعت ریلی در دولت سیزدهم باشیم.
یادآوری می‌شود، ۲۵۴ مورد از مجموع ۳۱۲مورد معارض تاسیساتی در محدوده قم – اصفهان رفع و همچنین معارض ملکی در ۸۵ درصد از مسیر قم – اصفهان نیز مرتفع شد.
تکمیل تونل کیلومتر ۲۹ به طول ۲۵۰ متر، تکمیل و تقویت ۱۸۰ آبروی موجود در مسیر قم – اصفهان، شروع عملیات اجرایی ایستگاه‌های فنی و تعمیراتی مورچه خورت، میمه و نطنز و راه‌اندازی شش کارگاه در طول محور به استعداد ۱۷۰۰ نفر نیروی انسانی و ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات، از مهمترین اقدامات انجام شده در محدوده قم – اصفهان بوده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/b0gd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا