فرهنگ و هنر

کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» رونمایی شد

با حضور تولیت حرم مطهر بانوی کرامت؛

کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» شامل مجموعه اشعار مادرانه با حضور آیت الله سید محمد سعیدی در پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار شد.

به گزارش ندای قم ، آئین رونمایی از کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» با حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس بانوی کرامت، معاونان و مدیران آستان مقدس بانوی کرامت و جمعی از مادران شهدا در پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار شد.

آیت الله سعیدی با اشاره به تعبیر پیامبر صلوات الله علیه و اله که به دختر خود لقب «ام ابیها» را دادند، ابراز کرد: پرستاری در واقع یک شغل مادرانه است و حضرت زینب سلام الله علیها در سراسر زندگی خود هم برای مادر خود در ایام بیماری بعد از رحلت پیامبر (ص)، هم برای پدر خود بعد از شهادت مادر، هم برای برادران خود و هم برای امام سجاد علیه السلام مادرانه پرستاری کردند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه غرب به این نتیجه رسیده است که اگر می‌خواهد زن را به عنوان کالا معرفی کند باید تقدس او را زیر سوال ببرد، گفت: جامعه به امر مقدس خود به عنوان کالا نگاه نمی‌کند از این رو غرب سال‌های سال است که علیه مادری و جایگاه مادری در شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای کار می‌کند و ذهن دختران ما را جوری مخدوش می‌کند که دختر حاضر است ازدواجش را سال‌ها به تأخیر بیندازد و به کارمند عادی یک اداره شدن فکر کند ولی به مادر شدن فکر نکند.

گفتنی است در این نشست از کتاب قسم به عشق رونمایی شد و در ادامه از مادران شهدا با اهدای متبرکات فاطمی تقدیر به عمل آمد.

کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» شامل ۵۹ شعر مادرانه است که به کوشش حجت الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی جمع آوری شده و در هزار نسخه در انتشارات زائر آستان مقدس فاطمی به چاپ اول رسیده است.

در مقدمه این کتاب آمده است «قسم به عشق به نام تمام مادرها» حکایتی از دیدار شعر و مادر است. در این کتاب شاعرانی پر از احساس بنا گذاشته‌اند مادر این نماد احساس را در قالب شعر که سخنگوی احساس است توصیف کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/38sz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا