فرهنگ و هنر

کتابخانه آیت‌الله مرعشی گنجینه‌ای بی‌نظیر برای جامعه فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  :

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  روز پنجشنبه در آغاز سفر یک روزه خود به قم، ضمن زیارت مضجع شریف حرم حضرت معصومه(س)، از کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی بازدید کرد.

به گزارش ندای قم ،وزیر فرهنگ اسلامی در بدو ورود به قم مورد استقبال امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم قرار گرفت و پس از آن برای زیارت به حرم حضرت معصومه(س) مشرف شد.

وی پس از زیارت، به بازدید از کتابخانه حضرت آیت‌الله مرعشی نجفی رفت و مورد استقبال حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مرعشی مدیر این کتابخانه قرار گرفت.

اسماعیلی با همراهی احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مرعشی و عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید و در جریان روند عملکرد این مرکز علمی تحقیقاتی قرار گرفت.

وی در حاشیه بازدید از این کتابخانه بیان کرد: کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی گنجینه‌ای بی‌نظیر برای جامعه فرهنگ محسوب می‌شود و شخصیت خود مرحوم  آیت‌الله مرعشی نجفی را می‌توان عالم برجسته‌ای دانست که برای خدمت به اسلام و جهان اسلام تلاش‌ها، برکات و ثمرات فراوان داشتند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی به این جایگاه خطیر توجه شده است تصریح کرد: جای بسی خرسندی است که پس از ارتحال این مرجع فقید خانواده ایشان نسبت به گردآوری و حفظ این گنجینه عظیم اقدام کردند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: امیدواریم ما نیز بتوانیم به این مجموعه مهم علمی تحقیقاتی خدمت کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ih32

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا