فرهنگ و هنر

نگاه به مسجد مقدس جمکران صرف مناسبت های خاص نباشد

تولیت مسجد مقدس جمکران در دیدار فرمانده انتظامی استان قم:

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به حضور روزافزون زائران در این مکان مقدس گفت: امروز شاهد هستیم چند میلیون زائر در سال به این مکان مقدس مشرف می‌شوند که مسئله مهمی است؛ فلذا نگاه به این مسجد نباید صرف روزها و مناسبت‌های خاص باشد و در تمام طول سال می‌بایست در خصوص مسائل پیرامون این مسجد شریف از جمله ترافیک تدبیر کرد تا حضور زائرین تسهیل شود.

به گزارش ندای قم،حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد شامگاه شنبه در دیدار سردار میرحیدری و جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان قم با اشاره به انجام عملیات «طوفان الاقصی» توسط مجاهدان فلسطینی، اظهار کرد: امروز همه کشورهای اسلامی از این رشادت‌ها و ایثارگری‌های جوانان فلسطینی سربلند هستند. امروز مقاومتی از مرد و زن، پیر و جوان فلسطینی در مقابل کسانی که غاصب و جعلی هستند و وحشیانه به مردم مظلوم فلسطین و غزه حمله می‌کنند می‌بینیم که در جهان نظیر ندارد.

وی ادامه داد: به حضور رهبر معظم انقلاب اعلام می‌کنیم که در صورت نیاز و اجازه ایشان با مال و جان در خدمت مردم مظلوم فلسطین و غزه هستیم و می‌دانیم باطل رفتنی و حق ماندنی است. فلسطینی‌ها در این کشور خواهند ماند و غاصبین این سرزمین قطعاً رفتنی هستند؛ ولی باید به این مقاومت ادامه داد تا خداوند به وعده خود جامه عمل بپوشاند.

تولیت مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت پیرامون این مکان مقدس ابراز کرد: امیدواریم این همکاری‌ها محکم‌تر و صمیمانه‌تر انجام شود که این موضوع نیازمند برگزاری جلسات کارشناسانه و بررسی موضوعات پیرامون مسجد مقدس جمکران است که در اولویت برنامه‌های ما نیز قرار دارد.

باید با برنامه ریزی شرایط برای تشرف آسوده زائران به جمکران فراهم شود

حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد با اشاره به حضور روزافزون زائران در مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم چند میلیون زائر در سال به این مکان مقدس مشرف می‌شوند که مسئله مهمی است؛ فلذا نگاه به این مسجد نباید صرف روزها و مناسبت‌های خاص باشد و در تمام طول سال می‌بایست در خصوص مسائل پیرامون این مسجد شریف از جمله ترافیک تدبیر کرد تا حضور زائرین تسهیل شود.

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر تسهیل حضور زائران به این مکان مقدس تاکید کردند و حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در طول یک دهه برای تحقق این مطالبه زحمات زیادی متقبل شدند، خاطرنشان کرد: باید برنامه ریزی های همه جانبه در این خصوص صورت گیرد تا زائران بتوانند با خیال آسوده به این مکان مقدس مشرف شده و به بهترین شکل از ظرفیت معنوی مسجد مقدس جمکران بهره مند شوند.

در پایان این دیدار نشان خادمی مسجد مقدس جمکران توسط تولیت این مکان مقدس به سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان قم و دیگر فرماندهان اهدا شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ebgi

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا