فرهنگ و هنر

قم در حوزه تئاتر عقب افتادگی سخت افزاری دارد

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی قم عنوان کرد؛

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی قم با اشاره به اینکه قم در حوزه تئاتر عقب افتادگی سخت افزاری دارد،گفت:در حوزه نویسندگی،کارگردانی و بازیگری پیشتازیم ولی از نظر سالن و امکانات مشکلاتی داریم.

به گزارش ندای قم به نقل از مهر، مرتضی عقیقی در گفتگویی با اشاره به اینکه نمایش «قهرمان» از جمله کارهایی است که متولدین دهه‌های ۷۰، ۸۰، و ۹۰ در هر سنی این کار را تماشا کنند ناخواسته و حتی بدون شناخت قبلی از شهید زین الدین، عاشق این شهید والا مقام می‌شوند، اظهار کرد: اولین بار که این نمایش را تماشا کردم علاقه قلبی عجیبی نسبت به شهید زین الدین در وجودم حس کردم؛ بدون اینکه وجود این شهید را درک کرده باشم و در حد خوانده‌ها و شنیده‌هایم ایشان را می‌شناختم.

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی قم ادامه داد: این ویژگی در اکثر تماشاگران این کار وجود دارد که پس از اجرا احساس می‌کنند از درون اتفاقی برایشان افتاده که نیاز دارند روزهای بعد اتفاقات این نمایش را مرور و به آن فکر کنند و این روند در نهایت به پیوند عمیق با این شهید والا مقام منجر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تصور می‌کنم نظر شهیدان زین الدین بر این کار است که تا این اندازه مورد عنایت تماشاگران قرار گرفته است گفت: از ابتدای اجرای این کار تاکنون روزی نبوده تماشاگری را نبینم که با دیدن کار اشک از چشمانش سرازیر نشده باشد.

قم در حوزه تئاتر عقب افتادگی فیزیکی و سخت افزاری دارد

عقیقی افزود: یکی از درایت‌های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم این بود که علاوه بر حمایت از کار، تاکید داشت که از بازیگران قمی در تولید این اثر بهره برده شود؛ برخلاف کارهایی که دیدم در مدت اخیر در قم اجرا شد و هیچ رد پایی از هنرمندان قمی در آن وجود نداشت؛ این کار با مدیریت احمد سلیمانی و جمعی از بهترین هنرمندان تئاتر شهر قم به روی صحنه رفته است و این شروع خوبی است که این اتفاق باز هم رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه قم در حوزه تئاتر عقب افتادگی فیزیکی و سخت افزاری دارد، گفت: ما در حوزه نویسندگی، کارگردانی و بازیگری واقعاً جز شهرهای پیشتازیم ولی از نظر سالن، لوازم و امکانات دچار مشکل و کمبود هستیم که البته در سال‌های اخیر کارهای برای رفع این کمبودها صورت گرفته که امیدواریم سریع‌تر به مرحله بهره برداری برسند.

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی قم خاطرنشان کرد: این کار شروع خوب، محکم و قوی بود و مطمئن هستم با این روند سال بعد آثار بهتری در قم به روی صحنه خواهد رفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4mw1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا