فرهنگ و هنر

ظرفیت حرم حضرت معصومه(س) ناشناخته اس

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س):

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت با بیان اینکه ظرفیت آستان حضرت معصومه (س) همچنان ناشناخته باقی مانده است، گفت: معرفی این ظرفیت ها می‌تواند تاثیر ویژه داشته باشد.
به گزارش ندای قم ،حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به تدارک مفصل آستان مقدس برای جشن‌های سالروز ولادت آن حضرت و روز دختر، اظهار کرد: امسال به دلیل اتفاقات ماه‌های اخیر و تمرکز حملات دشمنان بر جامعه زنان و دختران، برنامه‌های دهه کرامت و بزرگداشت سالروز ولادت بانوی کرامت و روز دختر از چند روز قبل از این دهه آغاز می‌شود.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: برای باشکوه‌تر برگزار شدن جشن‌های دهه کرامت و روز دختر، با مجموعه‌ها و دستگاه‌های مختلف رایزنی را آغاز کرده ایم تا با کمک گروه‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌هایی همچون کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، فضای متفاوت‌تری را در این ایام ایجاد کنیم.
احمدی از انتخاب «حضرت معصومه (س)؛ بهترین دختر دنیا» به عنوان شعار محوری جشن‌های روز دختر امسال خبر داد و بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه حضرت فاطمه معصومه (س) و برخورداری از مقام شفاعت برای همه شیعیان، باید بکوشیم در این جشن‌ها این جایگاه و شأن تبیین و شناسانده شود.
وی در ادامه گفت: همزمان با دهه کرامت سفیران کریمه در همه استان‌ها حضور خواهند یافت و با هماهنگی ادارات اوقاف و امور خیریه در تمام بقاع متبرکه کشور جشن دخترانه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر برگزار می‌شود. همچنین مقرر شده محتوای رسانه‌ای نیز در این ایام تهیه و در اختیار متقاضیان قرار داده شود.
احمدی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که همایش سه ساله‌های حسینی و شیرخوارگان حسینی به فرهنگی جهانی تبدیل شده ضرورت دارد، در مورد روز دختر نیز فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.
معاون فرهنگی آستان مقدس قم ابراز کرد: امام خمینی (ره) در سال‌های قبل و پس از پیروزی انقلاب و نیز مقام معظم رهبری پس از ایشان، همواره به نقش منحصر به فرد زنان در جامعه تاکید داشته و دارند؛ همین اثرگذاری باعث شده در طول تاریخ بارها شاهد تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از این جامعه باشیم.
وی در ادامه گفت: دشمن همواره به دنبال آن است که در بحث حجاب و هویت دختر ایرانی، حریم و حرمت را از بین ببرد و فضای شیطانی ایجاد کند و با ابزار رسانه‌ای و شعارهای عوام فریبانه در این عرصه وارد شده است، اما جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا خط عصمت، حجاب، حضور آگاهانه و بدون نگاه جنسیتی به زن را دنبال می‌کند.
احمدی تأکید کرد: آستان مقدس بانوی کرامت نقطه ثقلی است که می‌تواند در این زمینه تأثیرگذاری فوق العاده ای داشته باشد زیرا حضرت فاطمه معصومه (س) بانوی عالمه، باسواد، اهل مجاهده و مبلغه بودند و رویکرد ایشان ولایت‌مدارانه بود. لذا شخصیت ذو ابعاد ایشان می‌تواند در ابعاد مختلف برای دختران الهام‌بخش باشد.
وی با بیان اینکه حرم حضرت فاطمه معصومه (س) می‌تواند مأمن، پناه و محل رجوع دختران باشد و ضمن الگوبخشی، نیازهای دختران را برآورده و تأمین کند و جهت دهد، گفت: این بارگاه مقدس ظرفیتی بی‌بدیل برای هدایت بانوان جامعه به سمت و سویی که اهل‌بیت (ع) تاکید دارند، است.
احمدی با بیان اینکه ظرفیت آستان حضرت فاطمه معصومه (س) همچنان ناشناخته باقی مانده است، خاطرنشان کرد: این ظرفیت هنوز مخفی است و اگر عیان شود، می‌تواند انقلاب کند و تأثیر ویژه داشته باشد. در شرایط کنونی هم که حساسیت‌ها نسبت به دختران بیش از پیش شده است، حرم حضرت می‌تواند در تربیت و هدایت آنها نقش آفرین باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/h2bl

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا