فرهنگ و هنر

طرح زائریاران بسیجی ویژه ایام اربعین اجرا می شود

یک مسوول دراداره کل راهداری  استان قم:

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم گفت: به منظورکنترل و نظارت بر نحوه ارائه خدمات ناوگان عمومی حمل ونقل جاده‌ای مسافر طی ایام سفرهای اربعین حسینی، طرح زائریاران بسیجی با حضور ۵۰ تن از بسیجیان و به مدت ۱۰ روز در شهرستان قم اجرا می شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم، هادی عمو سلطانی در گفت و گویی اظهار داشت: این طرح  برای نخستین بار است که در طول سفرهای اربعین حسینی در سطح کشور به مرحله اجرا درمی آید.

وی ادامه داد: طی هماهنگی به عمل آمده با نیروی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان قم و به منظور مشارکت حداکثری بسیجیان دراین طرح فرهنگی- ترافیکی، که نقشی ارزنده در کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی سفرهای جادهای دارد، این طرح در نقاطی از شهرستان قم به مدت ۱۰ روز به اجرا گذاشته می شود.

عمو سلطانی با یادآوری این مطلب که جهت هماهنگی و آشنایی بسیجیان با نحوه اجرای طرح مذکور، نسبت به تشکیل یک جلسه توجیهی اقدام شده است اظهار داشت: طی این جلسه که با حضور سرگروههای بسیجی شرکت کننده دراین طرح، برگزار شد، حاضران با اهداف اجرایی طرح و نحوه اقدامات در زمان اجرا آشنا شدند.

وی گفت: بسیجیان شرکت کننده در این طرح در مناطقی همچون جمکران، خیابان انقلاب، میدان ۷۲ تن، پایانه کوثر و پایانه خرمشهر شهرستان قم، مستقر می شوند و نسبت به کنترل و نظارت برنحوه ارائه خدمات ناوگان عمومی حمل ونقل مسافر اقدام می نمایند.

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درخصوص نوع اقدامات و نحوه اجرای طرح زائریاران بسیجی استان قم اظهار داشت: اهم موارد کنترلی دراین طرح شامل بررسی اسناد حمل و نقل، بررسی تجهیزات ایمنی ناوگان، نحوه ارائه خدمات، رفتار ترافیکی راننده، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و غیره می باشد.

عمو سلطانی با یادآوری این مهم که بسیجیان شرکت کننده در این طرح، ملبس به پوشش راهداری و معرف به کارتهای شناسایی می باشند، خاطرنشان کرد: بازه زمانی طرح زائریاران بسیجی از ۱۵ تا ۲۶ شهریورماه جاری است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/mh61

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا