فرهنگ و هنر

شهروندان قمی مراقب کلاهبرداران واتساپی باشند

رئیس پلیس فتا استان قم هشدار داد؛

رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به شیوه های جدید کلاهبرداری در واتساپ از شهروندان قمی خواست تا فریب این نوع از کلاهبرداری را نخورند.

به گزارش ندای قم به نقل از پلیس قم، سرهنگ علی موالی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با هشدار به شهروندان قمی در خصوص شیوه‌های جدید کلاهبرداری در واتساپ اظهار داشت: کلاهبرداران در جدیدترین روش با ارسال یک فایل apk که به بدافزار جاسوسی آلوده است، قصد خالی کردن حساب بانکی افراد را دارند.

رئیس پلیس فتا استان قم افزود: در این روش پیامی به واتساپ افراد ارسال می‌شود و آنها را تحریک به نصب بدافزار ارسالی می‌کنند که در صورت اقدام به این کار توسط کاربر، تمامی اطلاعات دستگاه تلفن همراه به فرد سازنده آن بد افزار ارسال می‌شود.

وی به دیگر روش جدید کلاهبرداری نیز اشاره کرد و گفت: در این روش کلاهبرداران با ارسال اکانت جعلی ارز دیجیتال که رمز و پسورد در آن وجود دارد و یا اینکه با ایجاد و ارسال نسخه‌های جعلی کیف پول‌های رسمی، مبادرت به کلاهبرداری از کاربران ناآگاه می‌کنند.

سرهنگ موالی گفت: به شهروندان قمی هشدار داده می‌شود که به این موضوع توجه کنند، هرگونه ابلاغیه و اطلاع رسانی از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف به صورت فاقد لینک است و به هر گونه اطلاع رسانی با محتواهای دیگر به خصوص در فضای واتساپ توجه نکنند.

رئیس پلیس فتا استان قم ادامه داد: در حوزه رمز ارزها نیز نباید به وعده رمز ارزهای رایگان توجه کرد و شهروندان باید مراقب باشند تا حساب شخصی آنها هک نشود که در این صورت رمز کیف پول فرد نیز به سرقت می‌رود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2bn3

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا