فرهنگ و هنر

«زنگ روز قم» توسط امام جمعه قم نواخته شد

به مناسبت سالروز ورود بانوی کرامت به قم ؛

زنگ روز قم به مناسبت سالروز ورود بانوی کرامت به قم، در مدرسه شاهد نمازی خواه توسط آیت الله سعیدی امام جمعه و با حضور شهردار و جمعی از مدیران استانی نواخته شد.

به گزارش ندای قم ، زنگ روز قم در سالروز ورود پر خیر و برکت حضرت فاطمه معصومه(س) به قم، در مدرسه شاهد نمازی خواه توسط آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم و با حضور سیدمرتضی سقائیان نژاد شهردار و جمعی از مدیران استانی نواخته شد.

آیت‌الله سعیدی در این مراسم اظهار کرد: در مراسم روز قم باید همه مسئولان و خدمت گذاران به مردم قم به احترام حضرت معصومه (س) حضور داشته باشند و مراسم با شکوهی برگزار شود.

وی با بیان اینکه افراد شاخص شهر قم در آن روز به استقبال حضرت معصومه (س) آمدند، گفت: همه مردم قم از زن و مرد در این مراسم حضور داشتند و استقبال با شکوهی از حضرت معصومه (س) کردند.

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه امام صادق (ع) برای حضرت معصومه (س) مقاماتی را بیان کردند، گفت: یکی از مقامات حضرت معصومه (س) این است که شیعیان به شفاعت ایشان بهشتی می شوند.

وی با بیان اینکه ۱۲۰۰ سال است که حضرت معصومه (س) نه تنها در قم بلکه در جهان تأثیرگذار هستند، گفت: ما وظیفه داریم که از حضور ایشان در قم خرسند باشیم و هم باید قدم هایمان در این راه برداشته شود و تلاش کنیم که در مسیر اهل بیت حرکت کنیم.

سعیدی با بیان اینکه من از همه کسانی که به قم خدمت کرده و می کنند تشکر می کنم، افزود: این نظام اسلامی و مسئولانش به نحوی با قم ارتباط دارند و رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) هم خودشان را قمی می دانستند و همه این ها از برکات حضور حضرت معصومه (س) در این شهر است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/436d

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا