فرهنگ و هنرویژه

رفتارو سبک مدیریتی مسئولان باید منطبق با آرمان شهیدان باشد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم :

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم، تاریخ انقلاب و روز شهادت شهدا را فراتر از رویدادهای تاریخی دانست و گفت: اهداف ، رفتار ،گفتار و سبک مدیریتی مسئولان باید منطبق با آرمان شهیدان باشدسیره شهدای ما در دوران دفاع مقدس همان سیره ای که به ما عزت جاودانه داد امروز پیش روی ما می باشد
به گزارش ندای قم ،سید محمدحسین دهناد روز دوشنبه در صد و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به ازخودگذشتگی و ایثار خانواده شهدا اظهار داشت: همه ما فرزندانی داریم و دل‌بستگی به فرزند را درک می‌کنیم و این مسئولیت ما را در قبال مادران شهدا سنگین می‌کند.
وی تاریخ انقلاب و روز شهادت شهدا را فراتر از رویدادهای تاریخی دانست و افزود: این روزها باید نقطه مکث مسئولان برای بازبینی عملکرد خود باشد تا بر اساس سیره شهدا رفتار کرده و اهداف خود را بر اساس اهداف شهدا منطبق کنند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با مرور وصیت و روایت هم‌سنگران شهدا تأکید کرد: نشانی از اهداف و انگیزه‌های مالی در زندگی شهدا نیست و ریاست گریزی و توجه به بیت‌المال ویژگی مشترک تمام شهدا است.
وی ادامه داد: دغدغه حفظ اسلام و خدمت به مردم از دیگر ویژگی‌های رفتاری شهدا بوده و می‌توان گفت شهدا در زمان حیات خود تابلوی بی‌بدیل اخلاص در جامعه بوده‌اند.
باید شهدا را الگوی عملی خود در زندگی قرار دهیم
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر مقدس قم دربخش دیگری از سخنان خود گفت :یادمان باشد شهدا کوچکترین انگیزه مادی نداشتند عضو هیچ باند و گروهی نبودند ، تکلیف محور بودندخستگی ناپذیر بودند،ریاست گریز بودند ،نسبت به بیت المال حساس بودند کمک کار هم بودند اهل ریا نبودند،اهل خود نمایی نبودند تابلوی تمام نمای اخلاص بودند. از این جهت بود که امام راحل فرمودند :من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با‏‎ ‎‏بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام.‏
دهناد در پایان با تشکر از برنامه‌های فرهنگی هفته دفاع مقدس و برگزاری بزرگداشت شهدا تأکید کرد: گرامی داشت حقیقی از شهدا توجه به سیره آن‌ها در خدمت و حفظ بیت‌المال است و باید همه شهدا را الگوی عملی خود در زندگی قرار دهند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/s8x3

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا