فرهنگ و هنر

دبیرخانه شعر و ادبیات آئینی کشوردرقم افتتاح شد

با حضور مدیرکل ارشاد استان قم و استاد مجاهدی ؛

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و استاد محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آئینی کشور، دبیرخانه دائمی شعر و ادبیات آئینی کشور در قم افتتاح شد.

به گزارش  ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، عصر پنج‌شنبه 16 تیر ماه و در شامگاه شهادت امام محمدباقر(علیه‌السلام) و با حضور امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، استاد محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آئینی کشور و سرهنگ بادینلو معاون فرهنگی سپاه علی‌بن‌ابیطالب(علیه‌السلام) دبیرخانه دائمی شعر و ادبیات آئینی کشور در خیابان شهیدان فاطمی قم افتتاح شد.

 

عموزاده در این مراسم توجه به شعر و ادبیات فارسی به ویژه شعر و ادبیات آئینی را از جمله اولویت‌های دوران مدیریت خود دانست و اظهار داشت: افتتاح دبیرخانه شعر آئینی کشور، زمینه‌ساز رشد و تعالی بیش از پیش این عرصه خواهد شد.

استاد محمد علی مجاهدی نیز در این مراسم  با اشاره به وعده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر رفع نیازهای اساسی دبیرخانه شعر آیینی گفت: به دنبال تاسیس انتشارات شعر آیینی در قم هستیم تا آثار شعرای آیینی در این انتشارات منتشر شود.

وی تصریح کرد: تاسیس انتشارات شعر آیینی موجب می‌شود به صورت نامحسوس این اشعار کنترل شود و اشعاری که شایسته نیستند منتشر نشود.

دبیر شعر آیینی کشور هدف از ایجاد این دبیرخانه را در نظر گرفتن حداقل‌هایی برای شعر آیینی دانست و گفت: یکی از وظایف این دبیرخانه آلایش و پژوهش شعر آیینی است.

مجاهدی ادامه داد: یک سایت تخصصی هم با عنوان سایت پروانه‌ها دو ماهی است آغاز به کار کرده است و در تلاش هستیم در مناسبت‌های مختلف محفل شعر آیینی برگزار کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pqxa

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا