فرهنگ و هنر

خدمت رسانی یک‌ هزار جهادگر قمی در ایام نوروز

مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه قم خبرداد:

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه قم گفت: هزار جهادگر قمی در قالب ۱۰۰ گروه جهادی در ایام نوروز امسال به مردم مناطق مختلف کشور خدمت‌رسانی می‌کنند.
به گزارش ندای قم، علی اخلاصمند، از ادامه خدمات جهادگران قمی در ایام تعطیلات نوروزی در داخل استان و ۱۰ استان خبر داد و گفت: بسیاری از این جهادگران قم حتی در ایام ماه مبارک رمضان نیز عرصه خدمت را رها نمی‌کنند و با زبان روزه به فعالیت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه جهادگران قم در تمامی روز‌های سال مشغول خدمت‌رسانی به مردم در داخل و خارج از استان هستند، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی، فعالیت گروه‌های جهادی استان گسترش می‌یابد و جهادگران به جای استراحت، از این فرصت زمانی برای پیش‌برد برنامه‌های خود به بهترین صورت ممکن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به این که افرادی از همه قشرهای اجتماعی در قرارگاه‌ها و گروه‌های جهادی قم فعالیت می‌کنند، ادامه داد: تنوع فعالیت‌هایی که جهادگران استان انجام می‌دهند زیاد است، به عنوان نمونه مدتی قبل، ۷۰ جهادگر حوزه اصناف، در طول برگزاری یک اردوی جهادی هفت روزه، به تعمیر لوازم خانگی افراد نیازمند در مناطق کمتر برخوردار قم پرداختند.
اخلاصمند افزود: قرارگاه‌های جهادی استان نیز در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی، فعالیت گسترده‌ای دارند که از آن جمله قرارگاه ملی جهادگران حوزوی است که در آن طلاب جهادگر برای محرومیت زدایی در مناطق کم‌تر برخوردار قم تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه سه قرارگاه جهادی هم خارج از استان داریم که هرکدام از آن‌ها در زمینه‌های مختلف به فعالیت می‌پردازند، گفت: یک قرارگاه جهادی از قم در استان ایلام دایر است که در آن جهادگران در زمینه ساخت موکب در مهران و آماده‌سازی فضا‌های لازم برای پذیرایی از زائران حسینی به خصوص در ایام اربعین مشغول خدمت‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: قرارگاه جهادی دیگری از قم در استان خوزستان ایجاد شده‌ است که جهادگران این قرارگاه هم در قالب گروه‌های جهادی در حوزه بهداشت و درمان (در مناطق مسجد سلیمان و اندیکا)، خدمات تخصصی لازم را با حضور حدود ۱۰۰ جهادگر به نیازمندان ارائه می‌دهند.
مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه قم گفت: همچنین در آبادان حدود ۵۰۰ جهادگر طلبه این قرارگاه به فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی و خدمت‌رسانی به زائران راهیان نور می‌پردازند.

اخلاصمند با بیان اینکه قرارگاه جهادی دیگری از قم در منطقه قلعه گنج استان کرمان دایر شده‌ است، گفت: جهادگران قمی در این منطقه کار‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی ارائه می‌دهند.
وی افزود: علاوه بر این‌ها چندین گروه جهادی هم داریم که در داخل و خارج استان مشغول خدمت‌رسانی هستند که با فعالیت این گروه‌ها استان قم در زمینه حرکت‌های جهادی در سطح کشور جایگاه مطلوبی دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/nhwf

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا