فرهنگ و هنر

خدمت به زائران تا اربعین حسینی بدون وقفه ادامه دارد

مدیر موکب حرم حضرت معصومه (س) خبرداد:

مدیر موکب حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه روزانه هزاران زائر در موکب آستان خدمات مختلف رفاهی از جمله اسکان و پذیرایی را دریافت می‌کنند، گفت: نیازهای زائران اربعین در موکب حرم مطهر به شیوه مطلوب تامین شده است و روند خدمت‌رسانی تا اربعین حسینی بدون وقفه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ندای قم به نقل از فارس،هادی محمودنژاد در گفت‌وگویی با اشاره به برپایی موکب آستان مقدس در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا اظهار کرد: زائران اربعین از کشورهای مختلف هزاران کیلومتر را طی کرده تا به کربلای معلی آمده و در حماسه اربعین حسینی شریک شوند و در این مسیر سختی و دشواری برای زائران معنایی ندارد چراکه موضوع عشق و ارادت به امام حسین(ع) مطرح است.

وی با اشاره به گرمای هوای کشور عراق عنوان کرد: در موکب آستان مقدس از سیستم‌های سرمایشی قوی استفاده شده و هوای موکب مطبوع و خنک است.

مدیر موکب آستان حضرت فاطمه معصومه(س) از وجود برخی از مشکلات زیرساختی از جمله قطعی برق در عراق یاد کرد و گفت: موکب آستان مقدس قم از روش‌های پشتیبان و جایگزین همانند ژنراتور تولید برق استفاده کرده و مشکلی در تامین برق، آب و دیگر زیرساخت‌های مورد نیاز زائران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مواد غذایی، آب و کالاهای اساسی مورد نیاز زائران در انبار موکب حرم کریمه اهل‌بیت(س) ذخیره شده است، تصریح کرد: به امید خداوند متعال همانند سال‌های گذشته تا روز اربعین حسینی خدمت‌رسانی به زائران بدون هیچ وقفه و مشکلی دنبال خواهد شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/p6xj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا