فرهنگ و هنرویژه

حیفا و تل‌آویو از موشک‌های مقاومت در امان نخواهد بود

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه تولیت مسجد مقدس جمکران :

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: آن‌ها به نابودی باریکی غزه تصمیم گرفتند اما نخواهند توانست و امروز حیفا و تلاویو هم از موشک‌های فلسطینی‌ها در امان نخواهد بود.

به گزارش ندای قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی پیش از ظهر روزپنجشنبه  در مراسم تودیع و معارفه تولیت مسجد مقدس جمکران، با بیان اینکه مردم از نقاط مختلف ایران و کشورهای مختلف برای تجدید بیعت و اعلام وفاداری به حضرت ولی(عج) به مسجد مقدس جمکران می‌آیند، اظهار کرد: حضور پرشور مردم فقط منحضر به نیمه شعبان نیست و در طول سال نظیر نیمه شعبان بارها تکرار می‌شود از کشورهای مختلف و کسانی که زیر بار ظلم ستم‌گران، غارت‌گران، حکومت‌های ظالمی که با قارت و چپاول سرمایه‌های مردم مستضعف دنیا فربه شدند، در جمکران حضور می‌یابند.

وی اضافه کرد: شما به تاریخ ننگین آمریکا که امروز ادعای ابر قدرتی دارد نگاهی کنید، هر چند رهبری فرمودند که علائم ضعف پیدا شد و جهان درحال تحول است؛ این‌ها در طول تاریخ 500 ساله خود خون‌ریزی‌هایی داشتند و نسل سرخ پوست آمریکا را قتل‌عام و نابود کردند، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هر کدام‌شان به نحوی و صورتی جنایت‌هایی را انجام دادند که موجب شرم بشریت است و نسل بشر را از بین برده‌اند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: امید مردم در همه جای جهان به وجود یک مصلح است که بیاید و ریشه این ظالمان را بکند و ما معتقد هستیم که آن شخص وجود مبارک حضرت ولی عصر(عج) است.

وی ادامه داد: احمد بن اسحاق قمی خدمت امام عسکری(ع) رسید، می‌گوید که می‌خواستم سئوال کنم که بعد از شما امام ما کیست و چه کسی متصدی امام و رهبری است، اما قبل از اینکه این سئوال را مطرح کنم خود آن آقا به بنده فرمودند که احمد ابن اسحاق، هیچگاه زمین از حجت خدا خالی نمی‌ماند و همواره حجت خدا هست از زمان آدم تاکنون و حجت خدا باید باشد، امام عسکری(ع) از جا بلند شدند و با شتاب به اندرون خونه رفتند و برگشتند، کودک سه ساله‌ای بر دوش ایشان نشسته است و حضرت فرمودند بعد از من ایشان و او کسی است که زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد و من هم درخواست نشانه کردم، کودک به سخن آمد و گفت «انأ بقیه‌الله»؛ این جلمه‌ای است که زمانی که ظهور بفرمایند هم می‌فرمایند و به همه جهان این جمله خواهد رسید.

محمدی گلپایگانی، از جمکران به‌عنوان پایگاهی مهم برای حضرت ولی عصر(عج) نام برد و اظهار کرد: زائران با ملیت‌های مختلف به جمکران مشرف می‌شوند و نماز می‌خوانند و تعجب بنده از این است که چرا برخی تشکیک و شبهه ایجاد می‌کنند که نه چنین چیزی نیست و برخی هم استدلال می‌کنند و می‌گویند که چرا حضرت امام(ره) به این مسجد نیامده است.

وی تصریح کرد: یکی از دوستان و همکاران من می‌گفت که دیداری داشتم با مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسن صانعی، از ایشان سئوال کردم که این شبهات مطرح است و ایشان گفتند که من خودم شک دارم که دو یا یکبار با ایشان یعنی امام(ره) به جمکران رفتیم و آداب آنجا را انجام دادیم.

محمدی گلپایگانی تقارن انتصاب تولیت جدید جمکران با عملیات طولان الاقصی را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: حماس گل‌ کاشت و همانطور که رهبری گفتند ما دست و بازی جوانان فلسطینی را می‌بوسیم، این‌ها کاری کردند که در دوران تاریخ ننگین رژیم غاصب صهیونیستی کودک‌کش بی‌نظیر بوده است، این جنایت‌کاران کودکان را در آغوش پدر و مادر به شهادت می‌رسانند و هر روز خانه‌ها را به سر مردم خراب می‌کنند؛ آنگاه کسانی در گوشه و کنار از این رژیم اعلام حمایت می‌کنند از آنان انتظاری نیست اما چرا یک کشور مسلمان که همه هم می‌شناسند باید از رژیم صهیونیستی اعلام حمایت کند و این ننگ است و چرا کسانی برای مناسبات سیاسی، اقتصادی با این رژیم صف بسته‌اند.

وی افزود: در کمتر از 24 ساعت بیش از هزار موشک به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اصابت کرد، نخست وزیر منحوس رژیم صهیونیستی گفته سر مار در ایران است درحالی که این عصای موسی است که همه مارها را می‌بلعد و نابود می‌کند.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: آن‌ها مدعی بودند که اطلاعات‌شان در دنیا کم‌نظیر و بی‌نظیر است اما در شنبه غافل‌گیر شدند هر چند که فلسطینی‌ها مدت‌ها برای این حمله نقشه می‌کشیدند اسرائیلی‌ها یک قدرت پوشالی دارند چراکه اصلا متوجه عملیات فلسطینی‌ها نشدند و این شد که یکی از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در خانه‌اش درحال خواب دستگیر شد و اکنون هم میان اسرای افسران عالی‌رتبه هستند

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: آن‌ها به نابودی باریکی غزه تصمیم گرفتند اما نخواهند توانست و امروز حیفا و تلاویو هم از موشک‌های فلسطینی‌ها در امان نخواهد بود.

تولیت سابق مسجد جمکران:

شهرک زیارتی در جمکران احداث می شود

تولیت سابق مسجد جمکران گفت: تفاهم نامه برای ایجاد شهرک زیارتی در قم امضا شده تا توقف مردم در جمکران از ۴ ساعت به ۳ روزه افزایش پیدا کند که از فرصت های زیارتی بهره ببرند و شهرک اقامتی و زیارتی محقق شود.

به گزارشندای قم ، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان، امروز در مراسم تودیع و معارفه تولیت مسجد جمکران، ضمن بیان فعالیت های انجام شده خاطرنشان ساخت: در اینجا آنچه که بیان شد گوشه ای مختصر و اندکی از کارهای انجام شده می باشد و این امر با عنایت خداوند متعال، رهنمودهای مقام معظم رهبری، همکاران و خادمان افتخاری در این مکان مقدس انجام دادند.

وی در ادامه تصریح کرد: کاری که در این مسجد مقدس انجام گرفته مصداقی از کمترین امکانات و بیشترین کارهای انجام گرفته شده است.

تولیت سابق مسجد جمکران گفت: کمترین منابع را از بعد وقفیات این مسجد مقدس جمکران دارد و عمدتا تابع کمک های مالی است که مردم در صندوق های مسجد واریز می کنند البته در طول این دو سال، دولت سیزدهم برای کارهای عمرانی و فرهنگی ۴۵ میلیارد تصویب کرده است اما تا پایان امسال ۴ میلیار داده شده است.

وی گفت: با کمترین هزینه بیشترین کار به برکت و همت همکاران بسیجی و خادمان افتخاری انجام شده است لذا از آنها تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم که همچنان در خدمت حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد با تلاش مضاعف باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان این که از خیرین عزیز کمال تشکر دارم و از مجمع خیرین صمیمانه تشکر میکنم و از همه کسانی که در این جایگاه شرکت کردند گفت: در رابطه با زمین های منابع طبیعی به مساحت ۳۴۰۰ هکتار، تفاهم نامه برای ایجاد شهرک زیارتی در قم امضا شده تا توقف مردم در جمکران از ۴ ساعت به ۳ روزه افزایش پیدا کند که از فرصت های زیارتی بهره ببرند و شهرک اقامتی و زیارتی محقق شود.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم ایستگاه راه آهن سریع السیر تهران به اصفهان در جمکران نیز توقف داشته باشد تا بتواند نقش مؤثری در حضور مردم داشته باشد و برای تحقق ظرفیت باید این امکانات محقق شود.

تولیت سابق مسجد جمکران در پایان خاطرنشان ساخت: قرار بود آرمستانی در کنار مسجد احداث شود که به دلیل جوانب مختلف این امر لغو شد و امیدواریم آن چند صد هکتار که برای قبرستان بود به فضای سبز تبیدل شود تا زمینه هایی برای هوای خوب و ظرفیت خوبی برای شهرک اقامتی و زیارتی باشد.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zudd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا