فرهنگ و هنر

حضور ۵ هزارنفر از بانوان قمی در طرح تربیت کنشگر جهاد تبیین

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی قم خبر داد؛

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم از آغاز طرح تربیت کنشگر جهاد تبیین با حضور شبکه ۵ هزار نفره بانوان خبر داد.

به گزارش ندای قم ، فاطمه فرخنده گفت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فریضه جهاد تبیین، طرح تربیت کنشگر جهاد تبیین با حضور شبکه ۵ هزار نفره نهضت پیشرفت بانوان، شرکت‌کنندگان در جشنواره مهرواره بانور، شبکه کتابخوان‌ها، راهیار بانوان و کنشگران بانوی فعال در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم آغاز شد و کارگاه‌های این طرح در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه کارگاه تربیت مربی کنشگر جهاد تبیین در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود، افزود: این کارگاه از ۲۰ آذر ۱۴۰۱ آغاز شده و در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان در حال برگزاری است و تاکنون ۲۰۰۰ نفر از بانوان، این دوره و کارگاه‌های جهاد تبیین را به صورت حضوری گذراندند.

به گفته مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، این کارگاه‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و در سال ۱۴۰۲ این برنامه جزو اولویت‌های امور بانوان است.

فرخنده با بیان اینکه شرکت‌کنندگان دوره عمومی به صورت گزینشی وارد دوره تخصصی خواهند شد، گفت: دوره تخصصی تربیت کنشگر جهاد تبیین هفته‌ای یک روز با حضور اساتید مجرب کشوری از ۱۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

وی در بیان اهمیت برگزاری این کارگاه‌ها، اظهار داشت: جایگاه بانوان بعد از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته و عدم بیان دستاوردها، ابهام‌ها و شبهات فراوانی را به بار آورده است. دایره تبیین، گسترده است و موضوعات متنوعی شامل فرهنگی، علمی، اجتماعی، نظامی و غیره را در بر می‌گیرد. اما آن جهادی که مقام معظم رهبری به طور قطعی و فوری بر آن تأکید دارند شامل دستاوردهای انقلاب اسلامی، واقعیت رژیم پهلوی و بیان مشکلات با نگاه امیدوارانه به آینده کشور است و در این راستا نقش بانوان، برجسته است.

فرخنده گفت: از بین رفتن بنیان خانواده و تشویش داشته‌های فکری زنان و دختران انقلابی همواره بستر فعالیت و اهداف دشمنان انقلاب و نظام بوده است بنابراین ضرورت تربیت کنشگر بانوی جهاد تبیین از اولویت‌های انکارناپذیر است که بعد از فرمان ویژه مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/bkgn

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا