فرهنگ و هنر

جشنواره ملی زلال قریحه در قم برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم:

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم از برگزاری جشنواره ملی «زلال قریحه» با هدف آفرینش آثار ادبی با موضوع مادران شهید در قم خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، مهدی توکلیان اظهار داشت: جشنواره ملی «زلال قریحه» با هدف تجلیل از فداکاری ها و جایگاه مادران شهدای استان قم و گسترش معارف دفاع مقدس توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم برگزار خواهد شد.

وی افزود: ضرورت آفرینش ادبی با موضوع «مادران شهید» در دستور کار قرار گرفت و این ضرورت توسط محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور احساس و با همکاری محافل ادبی استان ها و محفل ادبی پروین اعتصامی اداره کل کتابخانه های استان قم اجرایی خواهد شد و از  پوستر این جشنواره ملی با عنوان «زلال قریحه» به زودی و با حضور پدر شعر آیینی ایران اسلامی و جمعی از اساتید و نخبگان رونمایی می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی قم خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را با موضوع مادران شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان امنیت جمهوری اسلامی ایران در قالب های شعر، نوحه و سرود به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و در پایان نیز از آثار برگزیده، همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین که روز تکریم همسران و مادران شهدا نام گذاری شده است، تقدیر خواهد شد.

آیین اختتامیه با محفل شعر خوانی آثار برگزیدگان و چهره های شاخص ادبیات آیینی ایران اسلامی با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم و سایر ادارات و نهادهای فرهنگی برگزار می شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qyiy

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا