فرهنگ و هنرویژه

تجلیل از چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان قم

طی مراسمی با حضور مدیران فرهنگی وهنری وهنرمندان صورت گرفت ؛

در مراسمی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، علیرضا قراگوزلو از هنرمندان رشته گرافیک به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی در استان قم معرفی و تجلیل شد.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی حوزه هنری قم، آیین گرامی‌داشت چهره سال انقلاب اسلامی در استان قم با معرفی و تجلیل از علیرضا قراگوزلو با حضور جمعی از مدیران فرهنگی، اساتید و هنرمندان شناخته شده استان برگزار شد.
*ایران کانون هنر انقلاب و مقاومت
در ابتدای این مراسم که با اجرای سید محمدجواد شرافت همراه بود و پس از پخش ویدئو کلیپی با موضوع هفته هنر انقلاب اسلامی، مسعود نجابتی چهره سال هنر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۱ کشور در سخنانی به فضای هنر انقلاب و مقاومت پرداخت و گفت: خارج از ایران و حتی در کشورهایی که فضای مقاومت اسلامی حکمفرماست، فضای کار هنری بسیار متفاوت است. مثلاً در یکی از جشنواره‌های بین‌المللی با موضوع فلسطین داوران حاضر آثاری خنثی و خالی از پیام مستقیم را انتخاب ‌کردند که من مخالف کردم. حقیقت این است که فضای فرهنگی و سیاسی در خارج از ایران در حوزه مقاومت و مسائل مرتبط با فلسطین بسیار بسته و خنثی است و آنها ملاحظاتی دارند که ما در ایران نداریم.
وی در خصوص رویداد بین‌المللی «انتقام در راه است» که در شهر دمشق سوریه برگزار شد گفت: محل اکران آثار هنرمندان حاضر در کنسولگری ایران در شهر دمشق بود که روز دوم این نمایشگاه حمله رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد. البته هم‌زمان با این رویداد در اردوگاه فلسطینی یرموک موکب هنری برپا شد که فضا و حال و هوای بسیار خوبی داشت.
*رسالت سنگین هنرمندان انقلابی
در ادامه و پس از پخش ویدئو کلیپی از آثار علیرضا قراگوزلو چهره هنر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۲ استان قم، وی در گفت‌وگو با سید محمدجواد شرافت از علاقه و ورودش به رشته گرافیک و فعالیت‌هایش در این عرصه گفت.
وی به خاطرات خود از جبهه‌های دوران مقدس اشاره کرد و گفت: در سن ۱۴ سالگی در جبهه‌های جنگ تحمیلی حاضر شدم و از ترس اینکه دوباره اجازه حضور در منطقه را به من ندهند مرخصی نمی‌رفتم.
قراگوزلو در پایان سخنانش متذکر شد: تقابل اصلی میان حق و باطل هنوز مانده است و در این زمینه وظیفه سنگینی بر دوش هنرمندان است.
پایان‌بخش این مراسم تجلیل از این هنرمند فعال در عرصه هنر انقلاب اسلامی بود که با حضور سید مهدی حسینی رئیس حوزه هنری استان قم،‌ مصطفی ملایی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم، مهدی توکلیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، مسعود نجابتی، سید مسعود شجاعی طباطبایی، حجت‌الاسلام حسن محمودی، هادی گل‌محمدی، محمد مهدی نوری و محسن مقدادی برگزار شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/r8r9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا