فرهنگ و هنر

تجلیل از اهدا کننده ۲۰ هزار سند به مرکز اسناد حرم مطهر

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س)  خبرداد:

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) طی مراسمی از یکی از تجار قمی که مجموعه‌ای بالغ بر ۲۰ هزار سند بازار قم را به مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت اهدا کرده است تجلیل کرد.

به گزارش ندای قم ؛حجت الاسلام مهدی احمدی طی مراسمی در دفتر معاونت فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت از آقای رضوانی که چندی پیش ۲۰ هزار سند از اسناد تجاری پدربزرگ خود که از تجار قدیمی قم بوده را به مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت اهدا کرده بود با اهدای لوح تقدیر و متبرکات فاطمی تجلیل کرد.

گفتنی است این اسناد مربوط به صنف خواروبار در بازارچه صدر اعظم در بازار قدیم قم و مربوط به اواخر دوره قاجار تا سال‌های اول انقلاب است که شامل معاملات مختلف در بازار، اجاره نامه ها، مناسبات بازاریان، حمل و نقل بار در قم و موارد مختلف دیگر می‌شود.

مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت بیش از یک میلیون سند را در خود جای داده است که بسیاری از این اسناد مربوط به حرم مطهر بانوی کرامت و اقدامات صورت گرفته در این آستان مقدس است و علاوه بر آن اسنادی مربوط به مناسبات و تعاملات اجتماعی دوره‌های گذشته را نیز در این مجموعه وجود دارد.

لازم به ذکر است: این اسناد به زودی پس از فهرست نویسی و رونمایی در مرکز اسناد حرم مطهر در اختیار پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5cgg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا