فرهنگ و هنر

برگزاری پویش قرآئت حدیث کساء از شهادت تا ولادت حضرت زهرا(س)

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبرداد:

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: مرکز هنر و رسانه این مکان مقدس به مناسبت ایام فاطمیه، پویش سراسری قرائت حدیث کساء به نیت تعجیل فرج را برگزار می‌کند.

به گزارش ندای قم، حجت الاسلام مهدی حسین آبادی در گفتگویی با اشاره به اینکه مرکز هنر و رسانه مسجد مقدس جمکران، به مناسبت ایام فاطمیه، پویش سراسری قرائت حدیث کساء به نیت تعجیل فرج را برگزار می‌کند، اظهار کرد: توسل به ساحت مقدس حضرت زهرا (س) همیشه از کارگشاترین توسلات بوده و در میان توسلات فاطمی، چله حدیث کساء جایگاه خاصی دارد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: حدیث شریف کساء از گذشته تا امروز مورد ارادت خاص علما و مراجع بزرگ شیعه بوده، از سوی دیگر، آنقدر دوست‌داران اهل بیت (ع) از حاجت روایی به واسطه این حدیث نورانی خاطره دارند که شمارش آن‌ها، کار ساده‌ای نیست.

وی افزود: در این پویش از مخاطبان دعوت شده است، تا به مدت ۴۰ روز، حدیث کساء را به نیت بزرگترین حاجت عالم، یعنی ظهور حضرت مهدی (ع) و دفع فتنه و بلاء از عالم قرائت کنند.

اهدا پنج کمک هزینه سفر عتبات به شرکت کنندگان

حسین آبادی با اشاره به اینکه این پویش از دوشنبه ۱۴ آذرماه مصادف با فاطمیه اول آغاز می‌شود و تا سالروز ولادت حضرت زهرا (س) یعنی ۲۳ دی‌ماه ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: یادآوری هر روزه قرائت حدیث کساء در صفحات مجازی مسجد مقدس جمکران صورت می‌گیرد و تمام افرادی که در این پویش شرکت کنند، در قرعه کشی پنج کمک هزینه سفر به عتبات عالیات شرکت داده می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این پویش باید به سایت www.jamkaran.ir مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/vukc

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا