فرهنگ و هنر

برنامه‌های هفته گردشگری در قم

 معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم  اعلام کرد:

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: افتتاح یک هتل و یک سفره‌خانه سنتی، افتتاح یک مجتمع تفریحی و توریستی، برگزاری همایش گردشگری، برپایی همایش علمی توسعه پایدار گردشگری و بازدید رایگان از موزه‌ها از برنامه‌های هفته گردشگری در قم است.

به گزارش ندای قم ،مهدی نصر اصفهانی روز دوشنبه ۴ مهر با اعلام و تشریح برنامه‌های هفته گردشگری امسال گفت: نواختن زنگ گردشگری در مدارس و سخنرانی راهنمایان این بخش در مراکز آموزشی، گرامیداشت روز جهانی گردشگری با حضور استاندار و مدیران و مسوولان استانی، معرفی برترین‌های گردشگری، ارائه تخفیف به گردشگران در مراکز اقامتی و برگزاری مسابقه عکس و نقاشی ویژه کودکان بخشی از برنامه‌های این اداره‌کل در هفته گردشگری است.

معاون گردشگری استان قم ادامه داد: افتتاح یک هتل و یک سفره‌خانه سنتی، افتتاح یک مجتمع تفریحی و توریستی، برگزاری همایش گردشگری با رویکرد فضاهای کسب و کار، برپایی همایش علمی توسعه پایدار گردشگری در قم و برنامه‌ریزی برای بازدید رایگان مردم از موزه‌های این کلان‌شهر از دیگر برنامه‌های هفته جهانی گردشگری در این استان خواهد بود.

نصر اصفهانی تصریح کرد: تجدید میثاق با شهدا با حضور جامعه گردشگری استان در محل گلزارشهدا، دیدار با علمای مذهبی و مراجع تقلید، برگزاری همایش تجلیل از برترین‌های جوامع گردشگری استان اعم از هتل‌داران، سفره خانه‌های سنتی، دفاتر خدمات سفر در یکی از شهرستان‌ها و دیدار با اعضای سازمان‌های مردم نهاد در این عرصه، بخش دیگری از فعالیت‌های این نهاد در هفته گردشگری را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به نقش مدارس و دانش آموزان در رویدادهای هفته گردشگری افزود: معتقدیم آموزش مباحث گردشگری در مدارس می‌تواند نقش ویژه‌ای در ایجاد نگرش مثبت و سازنده در بین دانش آموزان ایجاد کند، از سوی دیگر کودکان و نوجوانان سفیرانی محسوب می‌شوند که در خانه‌ها و در بین خانواده‌ها قادر خواهند بود در امر فرهنگ‌سازی این صنعت مفید و موثر واقع شوند.

معاون گردشگری استان قم در پایان گفت: گردشگری صنعتی چند بُعدی است که برای توسعه و پیشرفت در آن تمام دستگاه‌های متولی باید با افزایش همکاری و فعالیت‌ها برای این صنعت پاک و پول‌ساز تلاش کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ia8z

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا